خادمی: جایگزینی برای نفت ایران نیست

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه جایگزینی برای نفت ایران نیست، گفت: آمریکا تلاش دارد تحریم‌ها را اجرا کند اما خریداران سنتی نفت ایران راهی جز خرید از ایران ندارند.

هدایت الله خادمی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اینکه درآمد صادراتی ما عمدتا از طریق فروش نفت خام است، اظهار داشت: کشوری که درآمد آن فقط از طریق یک کالا، آن هم نفت خام باشد کار را برای دشمن خود آسان کرده و ضریب آسیب پذیری بیشتری دارد. 
 
وی با تاکید بر اینکه ما نباید خام فروش باشیم، افزود: باید نفت را به ده‌ها فرآورده دیگر از جمله بنزین تبدیل می‌کردیم تا نیاز به صادرات نفت خام نداشته باشیم و علاوه بر ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای کشور میزان تحریم پذیری آن را نیز کاهش دهیم. خام فروشی اشتباهی است که مرتکب شدیم و مسئولان ما این فضا را برای تحریم به دشمن دادند.
 
خادمی با بیان اینکه نفت ماده ارزشمندی است که داشتن آن برای کشورها امتیاز به شمار می‌رود، گفت: دولت‌های ما از گذشته تا کنون با خام‌فروشی این امتیاز را به نقطه ضعف کشور تبدیل کرده و همچنان این مسیر را ادامه می‌دهند.
 
وی با اشاره به اینکه جایگزینی برای نفت ایران نیست گفت: آمریکا تلاش دارد تحریم‌ها را اجرا کند اما خریداران سنتی نفت ایران راهی جز خرید از ایران ندارند و آمریکا نمی‌تواند آن‌ها را مجبور به عدم خرید کند. باید از راه‌های مختلف بتوانیم نفت را به فروش برسانیم که یکی از بهترین راه‌ها عرضه در بورس است که امیدواریم ادامه داشته باشد.
 
نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس به کشورهایی که مدعی جایگزینی برای نفت ایران هستند، هشدار داد: کشورهای مدعی که ما برای آنها پدری و برادری کردیم متوجه باشند اگر جایگزین ما شوند امنیت تولیدشان برهم خواهد خورد و دردسرهای بسیاری برای آن‌ها به وجود خواهد آمد.
 
خادمی با بیان اینکه با اعمال تحریم‌های اقتصادی مردم متضرر خواهند شد نه دولت‌ها، اظهار داشت: آمریکا درحال تلاش برای آسیب زدن به کشور و مردم است بنابراین مردم باید متحد باشند و اگر مشکلی در داخل وجود دارد حواسمان باشد که دشمن از اختلافات ما سوء‌استفاده نکند. مردم ما هیچگاه در زمین دشمن بازی نمی‌کنند و با پشتیبانی از رهبر معظم انقلاب از این تحریم‌ها نیز عبور خواهیم کرد.


ثبت توسط : کیاسان کارت
1397/08/15

گواهی دیجیتال

نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیک انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.

  • امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
    مشاهده آمار وبسایت