گفتگوی سران آمریکا و ژاپن درباره تحریم های نفتی ایران

برخی منابع خبری می‌گویند سران آمریکا و ژاپن طی دیدار اخیر در کاخ سفید، درباره تحریم‌های نفتی واشنگتن علیه ایران گفتگو کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیویورک تایمز، یک مقام آمریکایی مدعی است دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور و شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن در دیداری که ۲ روز پیش در کاخ سفید با یکدیگر داشته‌اند؛ درباره ایران گفتگو کرده و به توافقاتی رسیده‌اند.
 
به ادعای «ویلیام هگرتی» سفیر آمریکا در توکیو، طرفین بر علاقه مشترک خود مبنی بر توقف واردات نفتی از ایران تاکید کرده‌ و گفته‌اند خواهان مشاهده تغییر رویه ایران و اتخاذ مسیری صلح‌جویانه‌تر از سوی این کشور هستند!
 
گفتنی است آمریکا هفته گذشته مدعی شد دیگر هیچ کشوری را از تحریم‌ها علیه صنعت نفت ایران معاف نمی‌کند و همه کشورها باید پس از انقضای معافیت‌های فعلی در تاریخ ۲ می (۱۲ اردیبهشت) واردات نفت از ایران را به‌ طور کامل متوقف کنند.
 
آمریکا پیشتر برای ۸ کشور از جمله ترکیه، چین، کره جنوبی، ژاپن و هند برای یک بازه زمانی ۶ ماهه، معافیت‌های نفتی قائل شده بود.


ثبت توسط : کیاسان کارت
1398/02/08

گواهی دیجیتال

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.