چرا قرارداد خرید هواپیما از آمریکا فوق محرمانه است؟

این را مدیرعامل ایران‌ایر می‌گوید. این سخن او در حالی‌ مطرح می‌شود که اخیرا دو نماینده کنگره آمریکا در نامه‌ای به دادستان کل این کشور، خواستار افشای جزئیات قرارداد بویینگ و ایران‌ایر شدند.

 

آنها مدعی هستند دارایی‌های ایران باید به خانواده‌های دو فردی که اصطلاحا «قربانیان تروریسم ایران» خوانده شده‌اند، پرداخت شود. بااین‌حال، این سخن از سوی مقامات ایرانی رد می‌شود، چرا‌که محرمانگی قراردادها امری شناخته‌شده با عنوان «اسرار تجاری» در جهان است و اصولا از سوی دو طرف قرارداد، مفاد آن به امضا می‌رسد.

 

 

‌ قرارداد خرید هواپیماها فوق محرمانه است

 

 

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفته: جزئیات قراردادهای خرید هواپیماهای غربی پیچیده و فوق محرمانه است.

 

فرزانه شرفبافی در واکنش به انتقاد از عدم اطلاع‌رسانی درباره جزئیات خرید هواپیما، گفته: صحبت‌هایی که گه‌گاه در رسانه‌ها -درباره هواپیماهای خریداری‌شده- مطرح می‌شود به این دلیل است که قراردادهای پیچیده خرید هواپیما را نمی‌دانند و هرکس برداشتی می‌کند.

 

 

شرفبافی با بیان اینکه محرمانه‌بودن این قراردادها به دلیل تقاضای کارخانه‌های سازنده وطرفین مذاکره است، گفت: بعضی از دوستان اصرار می‌کنند تمام جزئیات این قراردادها را در رسانه‌ها مطرح کنم که بدیهی است این اختیار را ندارم.ثبت توسط : کیاسان کارت
1396/07/16

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.