همکاری ایران و آلمان در حوزه توسعه صنایع کوچک

سلیمانی گفت: آلمان ازکشور‌های موفق در حوزه توسعه کسب وکار‌های منطقه‌ای است و می‌تواند در این حوزه به ایران کمک کند.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،بنابر خبر دریافتی، غلامرضا سلیمانی در آغاز کارگاه سه روزه آموزش توسعه منطقه ای اظهار کرد: این دوره با همکاری سازمان برنامه وبودجه كشور برای استفاده از تجربه آلمان در توسعه منطقه ای كسب وكارهای کوچک و متوسط با رویکرد فعالسازی و افزايش ظرفیت این بنگاه ها همراه با ایجاد اشتغال جدید برگزار شده است.

وی با اشاره به برگزاری دوره یک روزه آموزش مدیران شرکت شهرک های صنعتی استانی در ابتدای امسال گفت: این دوره برای معاونان صنایع کوچک و مدیران آمایش سرزمین سازمان برنامه بودجه سراسر کشور با حضور پروفسور بارچ برپا شده است و انتظار می رود پایلوت اجرای برنامه های توسعه منطقه ای كسب وكارهای کوچک و متوسط بعد از این دوره مبنای استان ها قرار گیرد.

 

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: هر سال برنامه های متفاوتی برای فعالسازی و به ظرفیت رساندن كسب وكارهاي کوچک و متوسط اجرا می شود كه اميدواريم اين برنامه ها در بستر مناسب به مرحله اجرا برسد و چالش اشتغال و بيكاري مرتفع می شود.

 

سلیمانی افزود: سازمان صنایع کوچک به عنوان متولی بنگاه های کوچک و متوسط برای اثرگذاری توزیع منابع برای پایداری کسب و کارها در صنایع کوچک ومتوسط با محوریت توسعه منطقه ای به موضوع آمایش سرزمینی و بررسی تجربه کشورهای دیگر ورود کرده است.

 

وی با اشاره به برقرار روابط مناسب ایران و آلمان بعد از برجام اشاره کرد و ادامه داد: آلمان تجربه های موفقی در توسعه منطقه ای كسب وكارهای كوچك ومتوسط داشته و برای بهره مندی از این تجربه ها دوره آموزشی با حضور پروفسور بارچ برگزار شده است.

 

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در پایان، تاکید کرد: بهبود و توسعه فضای کسب و کار در استانها نیازمند اجرا و تهیه اکوسیستم ملی با همکاری دولت، بخش خصوصی و مردم است.ثبت توسط : کیاسان کارت
1396/09/25

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.