همه چیز درباره رییس آینده صندوق بین المللی پول

صدای شلیک اسلحه برای آغاز ماراتن دستیابی به صندلی ریاست صندوق بین المللی پول به صدا در آمده است.

به گزارش ایبنا، فایننشال تایمز در گزارشی تحلیلی به انتخاب رییس بعدی صندوق بین المللی پول پرداخت و نوشت: پس از آنکه مشخص شد کریستین لاگارد قرار است به عنوان رییس بعدی بانک مرکزی اروپا مشغول به کار شود، رقابت برای جانشینی وی در پست رییس صندوق بین المللی پول به طور جدی آغاز شده است.
ریاست صندوق بین المللی پول یک نقش کلیدی است، در شرایطی که سند مدیریت بانک جهانی به نام آمریکایی ها خورده، قانون نانوشته این است که مدیریت صندوق بین المللی پول با اروپایی ها باشد. اکنون نیز دغدغه ای که ایجاد شده این است که آیا رییس بعدی صندوق بین المللی پول هم اروپایی است یا خیر؟
شاید مهم ترین ویژگی مورد نیاز رییس بعدی صندوق بین المللی پول توانایی و جرات رهبری باشد. صندوق بین المللی پول در شرایطی به دنبال تحکیم همکاری های بین المللی است که تحقق این همکاری ها مورد تهدید قرار دارد. رییس جدید باید بتواند فشار از سوی قدرت های اقتصادی در حال رشد و قدرت های موجود را مدیریت کند و در عین حال اصول اولیه صندوق مبنی بر مشارکت، سیاست گذاری منطقی و شفافیت مالی را حفظ کند.
دومین نیاز جدی مدیر جدید صندوق بین المللی پول داشتن وزن سیاسی است. حضور یک مدیر اروپایی با حمایت بزرگترین بلوک دارای رای در صندوق بین المللی پول همراه خواهد شد. با این حال صندوق باید مراقب باشد که وجهه جهانی خود را حفظ کند تا مبادا چین به سمت ایجاد ساختار مالی جهانی خاص خودش حرکت کند، به همین منظور رییس جدید باید از مقبولیت کافی بین اروپا، آمریکا و سایر قدرت های مالی جهان برخوردار باشد.


ثبت توسط : کیاسان کارت
1398/04/17

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.