نقل و انتقال پول تنها چالش صادرکنندگان فرش دستبافت

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستبافت تنها مشکل صادرکنندگان فرش را نقل و انتقال پول دانست و گفت: این مشکل با سامانه نیما بانک مرکزی بزودی مرتفع می‌شود.

سید مجتبی عراقچی رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستبافت، در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره میزان صادرات فرش دستبافت ،اظهار کرد: به دلیل گرانی ارز قیمت فرش در خارج از ایران ارزان تر است و این امر صادرات فرش دستبافت را به صرفه تر کرده است.
 
وی تنها مشکل صادرکنندگان فرش را نقل و انتقال پول دانست و افزود: این مشکل با سامانه نیما بانک مرکزی بزودی مرتفع می شود.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستبافت، تحریم ها را عامل کاهش 30 درصدی صادرات فرش دانست و گفت:صادرکنندگان بعنوان فرماندهان حاضر در جنگ اقتصادی برای جلوگیری از واردن شدن هرگونه ضرر و زیان به میزان صادرات  کشور، در تلاشند تا کشورهای هدف خود را  تغییر دهند برای مثال  در نظر داریم تا کشور های آمریکای جنوبی را جایگزین کشورهایی کنیم که با آغاز دور جدید تحریم ارتباط تجاری و معاملاتی خود را با ما قطع خواهند کرد.
 
عراقچی با اشاره به اینکه درصد بسیار زیادی  از مواد اولیه فرش دستبافت ایرانی از داخل تامین می شود، بیان کرد: تنها ماده وارداتی برای تولید فرش دستبافت، ابریشم است که از چین وارد کشور می شود.
 
بیشتر بخوانید: میزان صادرات فرش دستباف به ۳۵۹ میلیون دلار رسید/ برای ایجاد یک شغل در صنعت ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است
 
وی مهم ترین مشکل فروشندگان فرش را پرداخت مالیات دانست و گفت: مالیات نسبت به سال های گذشته، 4 تا 5 برابر شده است و عده زیادی از مغازه داران خواستار تعطیلی مغازه هایشان هستند.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان فرش تشریح کرد: اگر دولت توجه ویژه و خاصی بر فروشندگان فرش داشته باشد و آن ها را همچون تولیدکنندگان و صادرکنندگان از مالیات معاف کند به فعالان این صنف کمک می کند.
 
عراقچی با اشاره به 35 رده  شغلی موجود در این صنعت (از پشم چینی تا صادرات)، افزود:با فعالیت مستمر 2 میلیون نفر در بخش بافندگی،  زمینه ارتزاق 10 میلیون نفر(با احتساب خانوار فعالان صنعت فرش دستبافت )  فراهم شده است.
 
وی صنعت فرش را پرچم دوم کشور دانست و گفت: میزان ارزآوری در سال گذشته حدود 350 میلیون دلار بوده است که این میزان در سال جاری با برنامه ریزی های صورت گرفته  حدود 10 تا 20 درصد افزایش می یابد.


ثبت توسط : کیاسان کارت
1397/05/25

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.