نقص در سایت اوبر اطلاعات شخصی هزاران راننده را افشا کرد

نقص فنی در سایت شرکت اوبر عرضه کننده برنامه همراه تاکسی یاب باعث شد تا اطلاعات شخصی و محرمانه هزاران راننده همکار با اوبر در دسترس قرار بگیرد.

به گزارش فارس به نقل از بیزینس اینسایدر، از جمله این اطلاعات می توان به اسناد مالی و شماره های گواهینامه های رانندگی افراد اشاره کرد. این اتفاق در کشور امریکا و در وب سایتی افتاده که اوبر برای رانندگان طرف قرارداد با خود طراحی کرده است. اوبر می گوید این مشکل تنها محدود به خود رانندگان است و آنها توانسته اند اطلاعات رانندگان دیگر را مشاهده کنند.

اوبر قبلا از رانندگان خواسته بود تا تمامی اطلاعات شخصی و مالی و محرمانه خود را در وب سایت یاد شده وارد کنند و حتی از این سایت برای اپلود فرم های مالیاتی نیز بهره بگیرند.

زمانی که رانندگان بعد از آپلود اطلاعات شخصیشان به زبانه اسناد در برنامه همراه اوبر مراجعه کردند به صفحه ای هدایت شدند که اطلاعات شخصی 647 راننده دیگر در کل آمریکا را در معرض دید قرار می داد. تصاویر اسناد قابل مشاهده از کیفیت و دقت خوبی برخوردار بوده اند.

اوبر می گوید بعد از اطلاع از مشکل یاد شده آن را برطرف کرده و نقص فنی مذکور تنها 30 دقیقه به طول انجامیده است. هشت ماه قبل هم یک هکر توانسته بود اسمی و شماره گواهینامه 50 هزار راننده همکار اوبر را به دست آورد.ثبت توسط : کیاسان کارت
1394/07/22

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.