ناشناس کردن پرداخت های اینترنتی با استفاده از بلاک چین

مستر کارت

مستر کارت میخواهد با استفاده از بلاک چین پرداخت های الکترونیکی را ناشناس کند
 
enlightenedهمانطور که سازمان امنیت ملی آمریکا اعلام کرد ، مستر کارت برنامه ای برای توسعه دادن به تکنیک های قانونی و شناسایی تراکنش های رمز نگاری شده دارد. در واقع مستر کارت یک پرتاب جهشی کاملا متضاد در کارها با توجه به برنامه هایش داشته است.
طبق یک درخواست ثبت اختراع که نیز اخیرا بوده ، زیر ساخت پرداخت ها را ارائه و میخواهد کلیه پرداخت های الکترونیکی را با استفاده از تکنولوژی بلاک چین ناشناس کند. این اختراعات چگونگی مبهم کردن سیستم منشا را توضیح میدهد و همچنین مقدار بودجه در انجام معامله دخیل هست. به نظر میرسد ایده اصلی مستر کارت بیشتر شبیه به یک مخلوط کن و یا سیستم ترمز هست- که اغلب هم توسط مجرمان اینترنتی برای از بین بردن آثار رمز نگاری های کثیف اسفاده میشود.
 
به طور موثر ، این سیستم با ارائه یک آدرس اولیه برای تراکنش ها کار میکند و سپس این آدرس داده های تراکنش را ذخیره میکند که شامل مقدار و مقصد نهایی آدرس هست. در همین حین ، با یک کلید اختصاصی جدید یک تراکنش جدید و امضای دیجیتال خلق میشود. این تراکنش مسئول تضمین بودجه برای فرد مورد نظر هست. در نتیجه ، زمانی که پول را دریافت میکنید  آدرس فرستنده با سیستم مستر کارت مرتبط هست نه هویت آن شخص.
 
هم چنین امکان انجام تراکنش با مقادیر ناشناس و با جدا کردن در بخش های مختلف امکان پذیر هست. البته با وضعیت  ناشناس بودن و اینکه چقدر انتقال داده شده ، تراکنش را مبهم میسازد.
هر چند باید اشاره کرد که مستر کارت به طور خاص نشان نمیدهد که این سیستم را برای رمز نگاری ارز به کار میبرد.
برنامه ثبت اختراع هم ترجیحش استفاده از مقررات تراکنش ها هست تا در وضعیت مبهم بودن.  در واقع این بالقوه بودن برای شناسایی تراکنش های ارز فیات را نشان میدهد. والبته دیده نشده که بیشتر دولت ها بتوانند با این ایده کنار بیایند.
 
باید به یاد داشته باشیم که تمامی اختراعات هم همیشه به نفع خودشان نیستند ، پس این میتواند نشان دهنده قدرتی برای مستر کارت در جلو گیری از هر کسی برای ایجاد سیستم معاملات ناشناس باشد. 
در واقع ، این اولین بار نیست که مستر کارت حق ثبت اختراع برای بلاک چین را اعلام کرده است.
این ارائه دهنده ی پرداخت ها ، یک درخواست اختراع برای سرعت بخشیدن به رمزنگاری ارز ها هم ثبت کرد.

منبع: thenextweb
مترجم: پریسا ربیعی
 
 


ثبت توسط : کیاسان کارت
1398/10/14

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.