دستور مقامات اردن و قطر برای تقویت همکاری دو کشور

همزمان با تعیین سفرای اردن و قطر پس از گذشت دو سال کاهش روابط، دو کشور در تلاش برای گسترش سریع همکاری‌های اقتصادی دوجانبه هستند.

به گزارش فصل تجارت، به دنبال تعیین سفرای جدید اردن و قطر و تصمیم دو کشور برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک، دو طرف در تدارک برگزاری سریع نشست‌های وزارتی هستند. 
روزنامه الکترونیکی‌« رأ‌ی‌الیوم » در این باره نوشت که دستوراتی در امان و دوحه در خصوص برقراری تماس‌های سریع جهت هماهنگی در سطح همکاری اقتصادی صادر شده است.
بزودی نشست‌های وزارتی دو کشور برگزار می‌شود و قرار است یک هیأت از سرمایه‌گذاران قطری به امان سفر کنند.
به نظر می‌رسد در آینده نزدیک دیدارهایی در سطح وزارتخانه‌های تجارت و صنایع و نیز وزرای دارایی دو کشور برگزار شود.
هیأت وزیران اردن در جلسه دوشنبه‌شب خود با تعیین «زید اللوزی» دبیر کل وزارت خارجه اردن به عنوان سفیر این کشور در دوحه پس از گذشت دو سال کاهش روابط دیپلماتیک، موافقت کرد ( جزئیات بیشتر ).
همچنین قطر نیز «سعود آل ثانی» از شخصیت‌های برجسته این کشور و نوه بنیانگذار دولت قطر را به عنوان سفیر این کشور در اردن تعیین کرده است.
از خرداد ماه سال 1396 که چهار کشور عربی (عربستان، مصر، بحرین و امارات) روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کرده و محاصره این کشور از زمین، هوا و دریا را آغاز کردند، دولت اردن با وجود فشارهایی عربستان و امارات برای قطع روابط با دوحه تنها به کاهش سطح روابط به این کشور بسنده کرد.


ثبت توسط : کیاسان کارت
1398/04/19

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.