درباره وس

wes

 

مؤسسهWES دقیقا چیست؟
Wesمخفف World Education Services است به معنای خدمات آموزش جهانی می‌باشد.این مؤسسه کار ارزشیابی مدارک تحصیلی متقاضیان تحصیل در کانادا و آمریکا انجام می‌دهد.

ارزشیابیWES چیست و نحوه ارسال مدارک به آن چگونه است؟
دانشگاه‌های کشور آمریکا وکانادا از اعتبار علمی زیادی برخوردار هستند. این موضوع سبب می‌شود مدارک تحصیلی متقاضیان مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد.یعنی متقاضی علاوه بر ارائه مدرک تحصیلی،‌ باید نامه ارزشیابی دریافت کند. بسیاری از دانشگاه‌ها از متقاضیان تأیید ارزشیابی مدارک تحصیلی می‌خواهند. از میان مؤسسه‌هایی که این ارزیابی را ارائه می‌کند، مؤسسهWES می‌باشد که دارای اعتبار بسیار بالایی نزد دانشگاه‌های آمریکای شمالی و بخصوص کانادا دارد. بیشتر سازمان‌های مهاجرتی نیز ارزشیابی مدارک متقاضیان را بهWES یاWorld Education Services می‌سپارند.

ارتباط ارزشیابیWES با مهاجران کاری چیست؟
تی کسانی که تصمیم به  کار و یا اقامت دائمPR در کانادا و آمریکا را دارند باید برای ارزشیابی مدرک تحصیلی خود اقدام کند.یعنی بدون گزارش این مؤسسه، مهاجرت به کانادا بسیار دشوار خواهد بود.

ارتباط ارزشیابیWES با دانشجویان چیست؟
دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در کانادا و آمریکا هستند، باید اسناد خود را بهWESبفرستند  بعد از تأیید مدارک توسط این مؤسسه به آنهاGPA بدهد.باید یک مدرک ممهور به همراه کپی خوانا از مدرک برای این مؤسسه بفرستند.

انواع ارزشیابیWES و هزینه‌های آن چیست؟
بسیاری از دانشگاه‌های کانادا مرحله ارزشیابیWES برای پذیرش دانشجو  اجباری می‌دانند چون که آنها امکان بررسی تمام مدارک مختلف را از سراسر جهان ندارند. به همین دلیل از دانشجو می‌خواهند تا مؤسسهWES برای آنها کار ارزشیابی را انجام دهد.

نحوه ارزیابی و نمره‌دهی

مؤسسهWES به مدارک دانشگاهی از 0 تا 4 نمره می‌دهد.

بصورت کلی ارزشیابیWES برای کانادا گروه‌های زیر تقسیم می‌شود:

ارزشیابی مهاجرتی: در این روش که به آن به‌صورت مخففECA گفته می‌شود، برای افرادی است که تصمیم به مهاجرت به کشور کانادا را دارند.

ارزشیابی مدارک: متقاضیان کار و مهاجرت از این نوع ارزشیابی استفاده می‌کنند.

ارزشیابی واحد به واحد: اشخاصی که قصد ارائه مدارک خود به دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی دارند، باید درخواست این ارزشیابی را دهند.

انواع مختلفی از ارزیابی ها را برای داوطلبانی که مایل به تحصیل یا کار در آمریکا هستند را ارائه میدهد که در این زمینه متناسب با نیاز شما یکی از آنها را انتخاب میکنید.

1- سند به سند : شامل خلاصه ای از مدارک تحصیلی (نام و نام خانوادگی، نام دانشگاه، سالی که مدرک خود را دریافت کرده اید، رشته تحصیلی و…)

2- دوره به دوره : علاوه برا ارسال مدارک مورد نیاز در سند به سند فهرستی از تمام دوره های بعد از متوسطه و معادل نمره نیزشامل میشود.

هزینه‌های ارزشیابیWES چقدر است؟
ارزیابی هر مدرک تحصیلی بستگی به مرکزی دارد که شما می‌خواهید در آن به تحصیل مشغول شوید.ارزشیابیWES به یک شکل نیست و نوع بررسی آن با دیگری فرق دارد.بر همین اساس نوع ارزشیابی مورد نیاز مشخص شده و هزینه آن از شما گرفته می‌شود.بطور مثال یک دانشگاه از شما ارزیابی موضوعی بخواهد که 150 دلار برای شما هزینه خواهد داشت.ممکن است یک دانشگاه دیگر از شما ارزیابی دوره‌ای بخواهد که قیمت آن 20 دلار است.

هزینه نهایی بستگی به مرکز آموزشی که متقاضی آن هستید از شما چه نوع ارزیابی بخواهدبرای پرداخت هزینه ها با ویزاکارت و مسترکارت به سایت کیاسان کارت مراجعه بفرمایید..

نحوه ارسال مدارک برای ارزشیابیWES
از سال 2018 به بعد، روند ارزشیابیWES متفاوت شده است. متقاضی باید تمامی مدارکی که مؤسسهWES از وی می‌خواهد بفرستد و هزینه آنرا نیز پرداخت کند.بعد از پرداخت هزینه، به متقاضی یک شناسه داده می‌شود.برای پرداخت هزینه‌ها به سایت کیاسان‌کارت مراجعه کنید.با ارائه این شناسه پیگیری می‌توانید در دانشگاهی موردنظر خود ثبت نام کنید.دانشگاه مستقیماً خودش متن مدرک شما را برایWES می‌فرستد.یعنی شما هزینه را بهWES پرداخت می‌کنید، سپس با شناسه پیگیری به دانشگاه رفته و ثبت نام می‌کنید.تمامی مدارک شما باید در پاکت مهر و موم شده از دانشگاه دریافت شده و کدWES نیز روی پاکت آن درج شود.

روند کار ارسال مدرک بهWES چگونه است؟
ابتدا دانشگاهی که در آن ثبت نام کردید،‌ مدارک شما را در یک پاکت مهر و موم می‌کند و باید این مدرک را به صورت پست هوایی، فدرال اکسپرس و … بفرستید.

WES مدرک شما را طی 2 ماه بررسی کرده و گزارش را آماده می‌کند.

مدت زمان بررسی ارزیابی و معادلسازی مدرک wesآمریکا چقدر است ؟
بستگی به نوع خدمات درخواستی دانشجو ، wesمعمولا در عرض 7 روز کاری مراحل بررسی را تکمیل می کند. درصورت نیاز به تأیید، ارزیابی یا تماس، بررسی ممکن است بیشتر طول بکشد. معمولاً توصیه میشود برای تکمیل گزارش از کارشناسان و مشاوران مجرب کمک بگیرید که ارزیابی شما به موقع تکمیل و ارسال شود.
شما می‌توانید با پرداخت 20 تا 30 دلار ازWES بخواهید، خودش گزارش ارزشیابی را برای دانشگاه شما ارسال کند.

نحوه درخواست ارزشیابیWES بصورت آنلاین

1- یک حساب کاربری در سایتapplications.wes.org/createaccount ایجاد کنید.

2- وارد حساب خود شوید. اکنون زبان‌های اطلاعات شخصی، تحصیلات شما، ارزیابی شما و … را مشاهده می‌کنید.

3- در قسمت آموزش، اطلاعات مربوط به دانشگاه را وارد کنید. بر روی “من مدارک لازم را برای این اعتبار بررسی کرده‌ام و موافقت خود را با ارسال مدارک خود، مطابق آنچهWESمی‌خواهد اعلام می‌کنم” کلیک کنید.

4- در صفحه بعدی، نوع ارزیابی خود را مشخص کنید. ممکن است لازم باشد نوع ارزیابی دوره‌ای را انتخاب کنید.

5- در همان صفحه، زمان تحویل حدودی توسط سیستم به‌صورت خودکار تعیین می‌شود. گاهی سه روز کاری و گاهی همان روز خدمات در دسترس خواهد بود.

6- سپس نام مؤسسه را اضافه کنید. هنگام جستجوی نام موسسه، “موسسه آموزشی” را انتخاب کنید.

7- شما می‌توانید هر تعداد موسسه که مدنظر شما است را اضافه کنید.

مدارک مورد نیاز برای ارزشیابیWES
   مدرک شما برای هر ترم باید در یک پاکت مهروموم شده باشد و توسط دانشگاه مهر و امضا شود.WESتنها مدارک را از دانشگاه‌ها و کالج‌های خودمختار قبول می‌کند و از پذیرش مدارک از دانشکده‌های فردی امتناع می‌کند.

مدارکی که می توانید در wesآپلود کرد:

    اسکن ترجمه ریزنمرات

    اسکن نسخه فارسی دانشنامه

    اسکن ترجمه دانشنامه

مشخصات مدارک برای آپلود در وس:

    فقط به صورت PDFیا JPEG/JPGبا وضوح بالا

    حداکثر حجم هر فایل 10 مگابایت

    فایل ها باید فاقد پسوورد باشد

 به کیفیت اسکن ها بسیار دقت کنید. همچنین می‌توانید با جستجوی نام کشور خود، مدارک موردنیاز را به‌صورت آنلاین بررسی کنید.

چرا باید مدارک توسط سرویس ارزشیابیWES بررسی شود؟
ارزشیابیWES یک نوع اعتبار تحصیلی برای شما به حساب می‌آید.مراکز آموزشی کانادا و آمریکا با خیلی از کشورها مانند مراکز آموزشی ایران همخوانی ندارند.در ایران اگر شما بخواهید وسط تحصیل خود دانشگاه‌تان را عوض کنید، تنها با شرایطی یکسری از دروس را قبول می‌کنند. پس نیاز است تا سطح تحصیلی هر شخصی با شاخصه‌های آن کشور سنجیده شود.پس برای ادامه تحصیل هر کسی، باید سوابق قبلی تحصیلی بصورت دقیق توسط دانشگاه و مرکز آموزشی مورد نظر بررسی و منطبق با شاخصه‌های آن دانشگاه شود.چون دانشگاه‌ها واقعاً نمی‌توانند همه ساله هزاران مدرک تحصیلی از سراسر جهان را بررسی کنند، از مؤسسه‌ای مانندWES می‌خواهند تا بصورت دقیقاً ارزشیابی مدارک قبلی را انجام دهد.

 

 

☘️برای پرداخت هزینه های آنلاین  با ما در تماس باشید:
☎️88202654-9
☎️9376713130


 

 ثبت توسط : کیاسان کارت
1402/05/02

گواهی دیجیتال

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.