درباره آزمون ام‌کت


 

 
درباره آزمون ام‌کت
این آزمون یک آزمون استاندارد و چند گزینه ای می باشد که بیش از 90 سال است که بخشی از مراحل پذیرش دانشکده پزشکی بوده است .امتحانMCAT  از جمله آزمون‌های بین‌المللی در زمینه کسب جواز ورود به دانشگاه‌های  آمریکا و کانادا رشته‌های پزشکی در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا برای دانشجویان بومی و بین‌المللی است که هر سال در طی زمان‌های مشخص توسط سازمان مربوطه برگزار می‌شود. این آزمون توانایی‌های متقاضی اعم از تفکر انتقادی، اصول علوم طبیعی، اجتماعی و رفتاری و دانش مفاهیم و حل مشکلات پیچیده را  که پیش نیازهای مطالعه و تحصیل در پزشکی هستند را بررسی و ارزیابی می کند.
آزمون MCAT  مخفف عبارت Medical College Admission Test  است و سازمان برگزار کننده آن نیز AAMC یا Association of American Medical College است. 
 
امتحانMCAT در ایران
از آن دسته از آزمون های پزشکی است  که در ایران برگزار نمی شود پس برای شرکت در این امتحان باید به کشورهای دیگر سفر نمایید. 
 
زمان آزمون
پیش از سال 2007 این آزمون به صورت کتبی برگزار می شد و مدت زمان آن7 ساعت و 33 دقیقه بود اما در حال حاضر این آزمون به صورت کامپیوتری برگزار شد و زمان آن به 4 تا 5 ساعت است.
 
منابع در آزمون MCAT
AAMC (موسسه ای که نمره می دهد) منابع مورد نیاز درامتحان MCAT را یا بصورت رایگان و یا با هزینه کم در اختیار شما قرار میدهد می توانید با محتواهای نوشته شده توسط طراحان آزمون، آشنا شوید همچنین شما می توانید با ایجاد یک محیط شبیه به محیط آزمون اصلی، خود را بیشتر برای شرکت در آزمون آماده کنید. برای دریافت منابع آزمون میتوانید با مراجعه به سایت AAMC از منابع برنامه ریزی و مطالعه رایگان این موسسه برای آمادگی بیشتر در آزمون MCAT استفاده کنید. 
 
نمره قبولی در آزمون ام‌کت
در هر قسمت این آزمون رنج نمره ای بین 118 تا 132 استفاده می شود که میانه آن 125 است. یک نمره   بصورت جدا برای هر بخش به داوطلب داده می شود و یک نمره کلی هم بدست می‌آورد معدل نمرات بدست آمده 500 است که بین 472 تا 528 قرار می گیرد. یعنی حداکثر نمره هر فرد 528 است که هر فرد با گرفتن نمره 500 در این آزمون قبول می شود.
 
محدودیت‌های شرکت در آزمون ام‌کت
برای شرکت در آزمون MCAT محدودیت‌هایی وجود دارد، شما در یکسال فقط  سه بار می‎‌تونید در آزمون شرکت کنید  و در دو سال فقط چهار بار و در کل  فقط هفت بار اجازه ی شرکت در این آزمون را دارید و مدارس پزشکی تمامی نمرات شما را بررسی می‌کنند، بنابراین زمانی در آزمون MCAT ثبت نام  کنید که کاملا آماده باشید.
 
اعتبار ام‌کت
اکثر دانشگاه‌های پزشکی آمریکا و کانادا نتیجه آزمون MCAT را ملاک پذیرش قرار می دهند و طبق نظرسنجی AAMC، نمرات این آزمون یکی از مهمترین ملاک‌ها برای مصاحبه دانشجویان و پثبت‌نام آنهاست. دانشکده‌های پزشکی دو یا سه سال نمره قبولی در آزمون را می‌پذیرند. علاوه بر دانشکده‌های پزشکی آمریکا و کانادا، برخی از دانشگاه‌های پزشکی استرالیا و جزایر کارائیب نمره آزمون پزشکی MCAT را معیار پذیرش می دانند و قبولی آزمون اهمیت زیادی بین متقاضیان و دانشگاه ها دارد.
 
شرط سنی برای شرکت در آزمون ام‌کت
برای شرکت در آزمون MCAT شرایط سنی وجود ندارد اما ملاک واجد شرایط بودن MCAT برای دانشجویان بین المللی این است که متقاضی باید مدرک لیسانس پزشکی یا لیسانس جراحی (MBBS) را داشته باشد. شرط سنی امتحان mcat به طور دقیق مشخص نیست اما این نکته را باید در نظرداشته باشید که متقاضیان باید دروس پایه و پیش نیاز را گذرانده باشند.
 
☘️برای پرداخت هزینه های ام کت با ما در تماس باشید:
 
☎️88202654-9
☎️9376713130
 
گردآوری : آتوسا شیخاوندی
 
 


ثبت توسط : کیاسان کارت
1401/10/01

گواهی دیجیتال

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.