خرید نفت اسار اویل هند از ایران ۱۸ درصد کاهش یافت

شرکت اسار اویل هند در ماه جولای میزان خرید نفت خود از ایران را نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸.۳ درصد کاهش داده است.

 به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، آمارهای به دست آمده از منابع تجاری و موسسه تامسون رویترز نشان می دهد که شرکت اسار اویل هند در ماه جولای میزان خرید نفت خود از ایران را نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸.۳ درصد کاهش داده است.

 
بر اساس این گزارش، در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی، این شرکت خصوصی هندی خرید نفت خود از ایران را ۴.۸ درصد کاهش داده و به حدود ۱۵۱ هزار و ۳۰۰ بشکه در روز رسانده است.
 
میزان خرید نفت اسار اویل از ایران در ماه جولای به ۱۵۲ هزار بشکه در روز رسیده که نسبت به ماه پیش از آن حدود ۲۴ هزار بشکه افزایش داشته است. ایران در ماه گذشته میلادی بزرگترین تامین کننده نفت این شرکت هندی بوده است.
 
هفته گذشته شرکت رزنفت روسیه و شرکایش معامله ۱۲.۹ میلیارد دلاری خرید شرکت اسار اویل را نهایی کردند.
 
رزنفت در جولای ۲۰۱۵ تایید کرده بود که در حال خرید بخشی از سهام شرکت پالایشگاهی اسار هند است. بعدا مشتریان دیگری هم به رقابت برای خرید این شرکت اضافه شدند و اسار اعلام کرد که در حال مذاکره با شرکت های ملی نفت ایران و عربستان برای فروش بخشی از سهام بخش پالایشگاهی خود است. اما ظاهرا شرکت روسی برنده نهایی این رقابت بوده است.


ثبت توسط : کیاسان کارت
1396/06/04

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.