توضیح بانک مرکزی درباره توقف طرح فروش اقساطی خودرو

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی در توضیح توقف طرح فروش مدت­ دا­ر خودروهای ساخت داخل، گفت: اين طرح از ابتدا با هدف تحريک تقاضا به منظور فروش موجودي محصولات ساخته شده شرکت‌هاي توليدي آغاز شد.

به گزارش سایت طلا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، علی اصغر میرمحمدصادقی افزود: وزير صنعت، معدن و تجارت در تاريخ 94/7/22 موجودي خودروهاي انبار شده را به ميزان 51 هزار دستگاه اعلام کردند و در جریان مذاکرات بعدی در مجموع قرار شد این تعداد به يک­صد هزار دستگاه افزایش یابد.


به گفته وی، با توجه به استقبال قابل توجه هموطنان عزيز در روزهاي دوشنبه و سه‌شنبه هفته قبل، در پايان روز سه‌شنبه در جلسه شورای پول و اعتبار مراتب خدمت وزير محترم صنعت، معدن و تجارت اعلام شد که با توجه به سرعت نام‌نويسي بايد دستورات لازم را به نحوي صادر فرماييد که از سقف تعيين شده، فراتر نرود.


مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است شرکت‌هاي خودروساز علاوه بر فروش موجودي‌ها، شروع به پيش‌فروش محصولات آتي کردند که به هيچ وجه از ابتدا مد نظر نبوده است.


میرمحمدصادقی افزود: با توجه به ادامه فروش در نمايندگي‌هاي فروش در روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه مراتب به صورت کتبی به مديران ذي‌ربط در وزارت صنعت‌، معدن و تجارت اعلام شد ولی با کمال تعجب حتي روز جمعه را نيز به عنوان فروش فوق‌العاده در نظر گرفتند که به هيچ وجه به قرارهاي قبلي تطبيق نمي‌کرد؛ البته در مراحل بعدي تعداد 10 هزار دستگاه دیگر اضافه شد و در نهایت سقف کلي طرح به ميزان 110 هزار دستگاه از محل منابع تخصيص داده شده مي‌تواند تأمين مالي شود.


وی تصریح کرد: شرکت‌هاي خودروساز مي‌توانند از محل منابع داخلي خودشان نسبت به  فروش با همين روش و یا شيوه‌هاي ديگري که مصلحت مي‌دانند، اقدام کنند. ولي نظام بانکي حداکثر همان 110 هزار دستگاه اعلام شده قبلي را مي‌تواند تامین کند.ثبت توسط : کیاسان کارت
1394/08/24

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.