توسعه خدمات زیر بنایی لازمه مهاجرت معكوس به روستاهاست

مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی توسعه خدمات زیر بنایی و اجرای طرح های عمرانی را از مولفه های لازم برای تحقق مهاجرت معكوس به روستاها عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، قربان محمدی پیش از ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت: با اعلام خبر فوق گفت: توسعه خدمات زیر بنایی و اجرای طرح های عمرانی از مهمترین نیازهای مردم در روستاهاست و پاسخگویی به این نیازها باعث مهاجرت معكوس و ماندگاری دائمی روستائیان می شود.

وی ایجاد تغییر اساسی در بافت روستاها را از مهمترین اقدامات بنیاد مسكن در این خصوص عنوان و تصریح کرد: با بهسازی و تغییر بافت و ظاهر روستاها با تعامل وهمكاری دیگر دستگاه های خدمات رسان درروستاها از اولویت های بنیاد مسكن است تا ضمن ترغیب روستاییان ساکن در روستا به تداوم سکونت در این مناطق، زمینه مهاجرت معکوس كسانی كه سالیان سال از روستاها دور بوده اند، نیز فراهم شود.

مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان مشاركت همه‌ جانبه، همكاری و همدلی اهالی روستاها را از عوامل موثر در تغییر اساسی و بهبود چهره و امکانات روستاها دانست و افزود: این مشارکت ها زمینه ساز همكاری، وحدت و انسجام بین مردم و مسوولان و در نتیجه ارائه خدمات بیشتر به روستاها خواهد شد.

وی همچنین با تاکید بر تاثیر حضور اعضای شورای اسلامی، بزرگان محلی و دهیاران در هماهنگی و یكپارچگی روستائیان برای تغییر چهره محل زندگی خود گفت: رضایتمندی روستائیان از برنامه‌ های توسعه‌ ای دستگاه‌ ها نیازمند همكاری و مشاركت همه‌ جانبه خود آنهاست زیرا مشاركت مردم، انگیزه لازم را برای خدمات‌ دهی بیشتر در بین دستگاه‌ ها و مسئولان به وجود می‌ آورد.

محمدی ایجاد امکانات خدماتی، توجه به نوسازی و بهسازی مسکن و گسترش معابر و جاده‌ های روستایی را از جمله اقدامات بنیاد مسکن برای ترغیب و دلگرمی مردم روستاها برشمرد و خاطر نشان شد: اجرای طرح های هادی و مقاوم سازی اماکن روستایی موثرترین اقدام در کاهش مهاجرت و زمینه ساز توسعه تولید و کاهش بیکاری و معضلات حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ است که توجه ویژه مسئولان و اجرای برنامه ها و طرح ها زیر بنایی توسعه پایدار در روستاها را می طلبد.ثبت توسط : کیاسان کارت
1394/07/26

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.