تلاش برای سلامت شهروندان و بازگشت سریع آنان به زندگی عادی/مشخص کردن علت حادثه فعلا میسر نیست

فصل اقتصاد - وزیر نیرو در حاشیه بازدید از محل آتش سوزی در ساختمان اداری برق حرارتی، گفت: سلامت شهروندان و بازگشت سریع آنان به زندگی عادی مدنظر وزارت نیرو است

 به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان ، رضا اردکانیان در حاشیه بازدید از محل آتش سوزی در ساختمان اداری نیروگاه برق حرارتی گفت: از زمان شروع آتش سوزی و در طول شب گذشته به صورت لحظه‌ای با همکارانی که در این خصوص مسئولیت دارند در تماس بودم،به طوریکه از صبح امروز مدیران وزارت نیرو در محل وقوع حادثه حاضر بودند و امروز نیز جلسه ستاد مدیریت بحران برای اقدامات لازم تشکیل شد.

وی ادامه داد: روند کاهش درجه حرارت روند بسیار خوبی است که از دمای بیش از 300 درجه هم اکنون به حدود 100 درجه رسیده است و این نوید را می‌دهد که در ساعات پیش رو آتش خاموش شود.
وزیر نیرو افزود: پس از اطفای کامل حریق کارشناسان بایستی در وضعیت مطمئنی بررسی‌های خود را انجام دهند و نظر دهند که آیا احتمال ریزش ساختمان وجود خواهد داشت یا اینکه ساختمان قابل‌ترمیم است.
وی با تاکید بر سلامت همکاران و شهروندان گفت: آنچه برای وزارت نیرو مهم است، این است که از ابتدای آغاز عملیات، اساس کار بر مراقبت از سلامت شهروندان، ساکنان اطراف و پرسنل شاغل در ساختمان و نیرو‌های امدادی بوده و حتی میهمانان هتل مجاور به اماکن مطمئن منتقل شده‌اند و برای پرسنل نیزمحل مناسبی در نظر گرفته شد تا انجام کار‌ها با اختلال مواجه نشود.
اردکانیان ادامه داد: نمایندگان وزارت نیرو و مدیریت شرکت نیروگاه برق حرارتی در کنار نیرو‌های امدادی در محل حضور دارند و روال کار به صورت منطقی در حال انجام است.
وی در خصوص علت این حادثه گفت: در این فرصت کم مشخص کردن علت حادثه امکان پذیرنیست و آنچه مهم است این مورد است که مانند تمامی کار‌های امدادی روال کار بر این است که یک مدیریت متمرکز و یک سخنگوی متمرکز در محل وجود داشته باشد که این افراد معرفی شده‌اند تا در زمان‌های مقتضی به مردم آگاهی رسانی کنند.
وزیر نیرو ادامه داد: چون تاکنون خسارت جانی و انسانی نداشتیم خدا را شاکریم و از این حیث جای نگرانی نیست و سعی می‌کنیم دو موضوع سلامت و امنیت شهروندان و سرعت لازم برای جابجایی افراد در کوتاه‌ترین زمان ممکن مدنظر باشد تا شهروندان بتوانند هر چه سریعتر به زندگی عادی خود بازگردند


ثبت توسط : کیاسان کارت
1396/11/17

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.