تحقق دولت الکترونیک نقش بارزی در جلوگیری از فساد اقتصادی دارد

رئیس فراکسیون شفاف سازی، سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی بر تسریع در تحقق دولت الکترونیک تأکید کرد.

محمود صادقی در گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت  در خصوص جلسه فراکسیون شفاف سازی مجلس،گفت:در نشست امروز فراکسیون شفاف سازی مجلس با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی علل فساد، پیامدها و راه‌های پیشگیری و مبارزه با فساد اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت.
 
رئیس فراکسیون شفاف سازی، سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی با بیان اینکه باید زیرساخت‌ها برای شفافیت و پیشگیری از فساد اقتصادی تقویت شود، افزود: راهکارها در حوزه‌های تقنینی، نظارتی، اجرایی و ترویجی برای مبارزه با فساد اقتصادی در جلسه فراکسیون شفاف سازی مورد بررسی قرار گرفت و در این راستا بر نقش شفاف سازی در جلوگیری از فسادهای اقتصادی تأکید شد.
 
نقش موثر اجرای صحیح قانون مربوط به ارتقاء سلامت اداری در مبارزه با فساد اقتصادی
 
این نماینده مردم در مجلس افزود: بر اساس این جلسه باید راهبردهای مقابله با فساد اقتصادی که در خصوص آن همفکری انجام شد بر اساس اولویت مورد پیگیری قرار گیرد؛ یکی از مهمترین مسائلی که در فراکسیون شفاف سازی روی اجرایی شدن آن تأکید شد موضوع توجه به تحقق دولت الکترونیک بود.
 
گزارش نظارتی اجرای قوانین مربوط به ارتقاء سلامت اداری و انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات بررسی می شود
 
صادقی در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ادامه داد: باید اجرای قوانین مربوط به ارتقاء سلامت اداری و انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مورد پیگیری جدی قرار گیرد و در این زمینه گزارش نظارتی به مجلس ارائه تا مشخص شود هر دستگاه به چه میزان به وظایف خود عمل کرده است.
 
فراکسیون شفاف سازی، سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی یادآور شد: بحث پیگیری لایحه شفافیت اقتصادی دولت نیز از طریق فراکسیون شفاف سازی پیگیری خواهد شد، همچنین شفافیت نظام پارلمانی نیز با اولویت مد نظر نمایندگان خواهد بود./
 
 
 


ثبت توسط : کیاسان کارت
1397/05/08

گواهی دیجیتال

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.