برجام برای مشارکت اقتصادی آفریقای جنوبی در ایران ایجاد انگیزه کرده است

سمنان- ایرنا- سفیر کشور آفریقای جنوبی در ایران گفت: برجام انگیزه فعالان اقتصادی کشور آفریقای جنوبی برای سرمایه گذاری در ایران و انعقاد تفاهم نامه های دوجانبه تجاری را دوچندان کرده است.

به گزارش ایرنا، ویلیام مکس فلمن وایتر روز سه شنبه در نشست با محمدرضا خباز استاندار سمنان در دفتر افزود: پسابرجام فرصت بسیار ارزشمندی برای کشورهای جهان از قاره های مختلف برای سرمایه گذاری اقتصادی و تجاری در ایران است.

وی خاطرنشان کرد: کشور آفریقای جنوبی به خوبی ظرفیت های اقتصادی و تجاری کشور ایران را درک‌کرده است و سفر دکتر روحانی رئیس جمهوری ایران به آفریقای جنوبی در چند ماه آینده و برگزاری نشست دوجانبه تجاری و اقتصادی در آبان امسال در کشور آفریقای جنوبی، نمونه هایی از انگیزه این کشور برای سرمایه گذاری در ایران است.

وی اضافه کرد: سمنان از ظرفیت های قابل توجه معدنی و کشاورزی برخوردار است و با همکاری رایزن اقتصادی کشور آفریقای جنوبی در ایران، تلاش می کنیم‌ این ظرفیت ها را به سرمایه گذاران آفریقای جنوبی برای مشارکت تجاری و اقتصادی معرفی کنیم.

فلمن وایتر اضافه کرد: سمنان از ظرفیت های خوبی در زمینه های تولید و بسته‌بندی محصولات کشاورزی برخوردار است و آفریقای جنوبی آمادگی دارد ، این محصولات را برای مصرف مردم کشورش از این استان صادر کند.

وی افزود: به دلیل تفاوت فصلی که در ایران و آفریقای جنوبی وجود دارد می توان محصولات کشاورزی متنوعی را که در این دو کشور تولید می شود، برای واردات و صادرات متقابل برنامه‌ریزی کرد.

سفیر کشور آفریقای جنوبی در ایران گفت: این 2 کشور انگیزه های زیادی برای رشد و توسعه اقتصادی دارند و با انتقال دانش و تامین زیرساخت سرمایه گذاری، می توان برای افزایش اشتغال تلاش کرد.

فلمن وایتر تصریح کرد: مشترکات فرهنگی قابل توجهی بین ایران و آفریقای جنوبی وجود دارد و باید از مشترکات ارزشمند برای گشترش روابط همکاری دوجانبه در زمینه های مختلف اقتصادی و تجاری بهره برد.

در این نشست محمدرضا خباز استاندار و علی اصغر جمعه ای رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان به بیان برخی ظرفیت های این استان در زمینه های صنعت، معدن، گردشگری و کشاورزی پرداختند، ویلیام مکس فلمن وایتر سفیر آفریقای جنوبی در جمهوری اسلامی در سفری 2 روزه، بازدید از واحدهای صنعتی، تولیدات و ظرفیت های سرمایه گذاری در استان سمنان را در برنامه دارد.

به گزارش ایرنا، در سه ماه اول سال 96، نرخ بیکاری در استان سمنان 8.8 درصد و 2 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد 87 طرح با سرمایه گذاری 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.ثبت توسط : کیاسان کارت
1396/06/27

گواهی دیجیتال

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.