انتخابات آمریکا و ارزهای دیجیتال

تاثیر انتخابات بر ارزهای دیجیتال

 انتخابات آمریکا و ارزهای دیجیتال

تاثیر انتخاب مجدد ترامپ  بر ارزهای دیجیتال 

 
موضع ترامپ در موردِ بیت کوین، برای او که در طول چهار سال ریاستش، علیه بسیاری از موضوعات مواضع تند و تیزی اتخاذ کرده بود، موضعی نرم به حساب می‌آید .
اما در عمل وضعیت به گونه دیگری رقم خورد. هر چند ممکن است شخص ترامپ نسبت به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال یک حس تنفر شخصی داشته باشد، اما دولت او نسبت به ارزهای دیجیتال موضعی کاملاً واقع‌گرایانه داشته است .
 
با این حال با توجه به وضعیت ارزهای دیجیتال در آمریکا طی یک سال گذشته و رجوع به قرائن و شواهد موجود می‌توان حدس زد که در صورت انتخاب مجدد دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا، چه شرایطی برای ارزهای دیجیتال رقم خواهد خورد.
 
ارزهای دیجیتال در طول دوره ریاست جمهوری ترامپ به‌طرز چشم‌گیری رشد کرده‌اند. ارزش بازار ارزهای دیجیتال از ۱۷ میلیارد دلار در هنگام آغاز به کار او در سال ۲۰۱۷، اکنون به بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار رسیده است. ارزهای دیجیتال به‌طور گسترده‌تری به روش‌های قانونی و غیرقانونی مورداستفاده قرار گرفته‌اند. در نتیجه منطقی است که قانون‌گذاران و آژانس‌های دولتی از یک جایی به بعد آنها را بیشتر مدنظر قرار دهند
در اغلب موارد، قانون‌گذاران و آژانس‌های دولتی به‌جای آنکه صریحاً و به هر روشی بیت کوین یا ارز دیجیتال را سرکوب کنند، در حال استفاده از این فناوری و کاربردهای آن هستند
با این حال، فقط در چند هفته اخیر، چندین دستورالعمل در خصوص نحوه مقابله با ارزهای دیجیتال ارائه شده است. اوایل این ماه، بازرس‌ کل وزارت خزانه‌داری ایالات‌ متحده در اداره مالیات گزارشی را منتشر کرد که در آن اشاره شده بود که سازمان خدمات درآمد داخلی به‌اندازه کافی وظیفه نظارتی خود را در خصوص مبادلات ارزهای دیجیتال انجام نمی‌دهد .
با این حال، ما شاهد هیچ تلاش هماهنگی برای قانون‌گذاری بیت کوین در دولت ترامپ نبوده‌ایم. این وضعیت را می‌توان تا حد زیادی یک رویکرد دوری از مداخله‌گری نامید .
همچنین اگویناکو از شیفت نتورک معتقد است که با توجه به نگرش ستیزه‌جویانه ترامپ نسبت به دیگر دولت‌ها و تمایل‌نداشتن برای متحدکردن کشور، ارزش بیت کوین می‌تواند به روند صعودی خود در دوره دوم وی نیز ادامه دهد.
ترامپ: “ارزهای دیجیتال باد هواست"
در طی این چهار سال ترامپ به صورت رسمی اعلام کرد که از هیچکدام از رمز ارز ها حمایت نمی کند . حتی در ژوئیه 2019 یک توییت در همین مورد زده بود که به طور صریح رویکرد او در این مورد را نشان می داد. توییت به این توضیح بود : من طرفداری از بیت کوین و سایر رمز ارز ها نمی کنم زیرا آن ها پول نیستند و بدون پشتوانه هستند. ارزهای دیجیتال باد هواست .
 
از طرف دیگر جو بایدن همانطور که برخی گزارش ها نشان می دهد از فناوری و نوآوری مالی حمایت کرده است. و در حالی که هیچ سابقه ای در مورد صحبت های عمومی بایدن در مورد بیت کوین و رمزنگاری وجود ندارد ، اما آینده ی روشنی در این زمینه وجود دارد .
در سال 2016 ، بایدن  یک کمپین پذیرش بیت کوین برای کمک های مالی را آغاز کرد. این طرف برای هر کمک مالی حداکثر 100 دلار بیت کوین به ارزش 100 دلار در نظر گرفت که از مشارکت کنندگان خواست تا با استفاده از فرم و آدرس کیف پول خود را معرفی کنند .
 
 


ثبت توسط : کیاسان کارت
1399/08/14

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.