آشنایی با ارسال حواله به اروپا و سایر کشورها


ارسال حواله به اروپا
 
enlightenedراه های زیادی برای ارسال وجه به اروپا وجود دارد. بعضی از خدمات ارسال وجه هستند که به شما اجازه ارسال پول نقد به گیرنده را میدهد. و یا میتوان از روش های قدیمی و سنتی استفاده کرد که مستقیما از حساب به حساب دیگری انجام میشود. به هر حال امروزه سریعترین و کم هزینه ترین راه برای همگان مد نظر هست. با کیاسان همراه باشید تا بیشتر در جریان خدمات ما باشید. ما بیشتر انواع انتقال وجه بین المللی را انجام میدهیم.
 
برای ارسال وجه از طریق حواله به اطلاعات کمی نیاز دارید تا انجام بشود :
 
Beneficiary Name- The Person or Business receiving the money if it isn’t you  نام صاحب حساب که میتواند شخص یا شرکت باشد
Receiving Bank’s Name نام بانک گیرنده وجه 
Account# Specifies the bank account for each person or entity شماره حساب 
SWIFT or Bank Identifier Code- An 8-11 character code specifying the receiving bank’s location & branch. Example of a German Bank SWIFT code(don't use this unless it is your bank): کد سوییفت یا شناسه بانک مقصد که شامل 8کاراکتر مشتق از عدد و حروف هست و هم چنین کشور ، شهر و شعبه ای که حساب مورد نظر آنجا واقع شده است
IBAN (Europe)- Specifies the bank account for each person or entity ایبان حروف اختصاری ست که شامل شماره حساب بین المللی معتبر میباشد
 
*کد سوییفت و شماره ایبان همراه با اطلاعات حسابتان که از بانک دریافت کرده اید ، موجود میباشد.
 
mailنمونه هایی از کد سوییف و شماره حساب برخی کشور های اروپایی :
 
Austria
EUR
IBAN (20 characters) & SWIFT
AT Example: AT61 1904 3002 3457 3201
 
 
 
Belgium
EUR
IBAN (16 characters) & SWIFT
BE Example: BE68 5390 0754 7034 
 
Czech Republic
CZK
IBAN (24 characters)
CZ Example: CZ65 0800 0000 1920 0014 5399
 
France
EUR
IBAN(27 characters) & SWIFT
FR Example: FR14 2004 1010 0505 0001 3M02 606
 
Germany
EUR
IBAN (22 characters) & SWIFT
DE Example: DE89 3704 0044 0532 0130 00 
 
 
در این بین باید مواردی مثل ریت تبدیل ارز و نرخ هم در نظر داشته باشد ، برای مثال ممکن هست بخواهید ارز یورو به کشور ترکیه انتقال بدهید.
انجام حواله ها در روزهای کاری هفته ( به غیر از شنبه و یکشنبه ) قابل انجام هست که زمان آن به  کشور مقصد ، ارز و حقیقی یا حقوقی بودن صاحب حساب بستگی دارد.
نکته دیگری که در حواله مهم هست هدف از انجام آن میباشد ، ممکن است شما برای حمایت مالی خانواده تان قصد ارسال وجه داشته باشید یا فرزندتان در کشور دیگری دانشجو هست ، حتی برای امور بیزنسی کسب و کارتان که برای مثال میتواند شامل خرید محصول باشد و در آن صورت باید اینویس یا فاکتور از شرکت فروشنده جهت انجام حواله حتما ارائه گردد. 

نوع دیگری از انتقال وجه که به صورت دریافت وجه نقد توسط شخص گیرنده هست و نیازی نیست که آن شخص حساب بانکی داشته باشد ، وسترن یونیون نام دارد برای انجام آن نام ، نام خانوادگی ، کشور ، شهر و مبلغ مورد نظر کافی ست تا برای آن شخص رسید صادر شود و با شماره امنیتی که در برگه وسترن یونیون نوشته میشود به باجه های موجود در شهرش مراجعه میکند و نیز با ارائه اصل پاسپورت به راحتی وجه را دریافت میکند فقط باید توجه داشت که به خاطر مسایل امنیتی به هیچ وجه نباید این کد در اختیار کسی قرار بگیرد. 

منبع: تتیس تراست


ثبت توسط : کیاسان کارت
1398/10/18

گواهی دیجیتال

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.