آزمون ناتی


معرفی آزمون ناتی
سازمانNational Accreditation Authority for Translators and Interpreters که به نامNAATI شناخته می‌شود،برای کسانی که متقاضیان مهاجرت به استرالیا هستند، آزمونی معرفی کرده است. آزمون ناتی“NAATI” آزمونی است که از طرف سازمان مرجع ملی اعتبار بخشی مترجمانNational Accreditation” “Authority for Translators and Interpreters Ltd در استرالیا برای افرادی که می‌خواهد دارند مترجم رسمی شوند، برگزار می‌شود. اما علاوه بر این در سیستم امتیازدهی برای ویزای کاری استرالیا قبول‌شدگان در آزمون ناتی، امکان کسب ۵ امتیاز بیشتر به نسبت دیگران دارند.

محل‌های برگزاری آزمونNAATI
آزمونNAATI تنها در داخل استرالیا برگزار می‌شود و اگر متقاضی این آزمون هستید باید به استرالیا سفر کنید. برگزاری آزمون در شهرهایی مانند آدلاید، بریزبین، کانبرا، هوبارت، ملبورن، پرث و سیدنی هست. پیش از امتحان پروتکل‌هایی به صورت کتبی و شفاهی ارائه می‌شوند. متقاضیان باید مدارک هویتی خود را همراه داشته باشد و نقض قوانین آزمون می‌تواند باعث رد صلاحیت شما در امتحان شود.

راهنمای ثبت نام در آزمون ناتی
یک حساب ناتی من(myNAATI) بسازید و اطلاعات خود را ثبت کنید. عکس رنگی را با فرمتJPEG و گذرنامهٔ خود را با فرمتPDF برای ارائه و تایید بارگذاری کنید  پس از ثبت اطلاعات، شما یک ایمیل از ناتی دریافت خواهید کرد .در مرحله بعدی زمان و مکان آزمون را از قسمتManage my tests در حساب ناتی انتخاب کنید پس از تعیین تاریخ شما به درگاه پرداخت هدایت میشوید. هزینه آزمون ناتی استرالیا را میتوانید از طریق کارت اعتباری یا سپرده مستقیم پرداخت کنید. هزینه آزمون ناتی 800 دلار شامل مالیات کالاها و خدمات استرالیا(GST) است.تاریخ امتحان شما تایید میشود.

ارسال نتایج آزمون از طریق ایمیل خواهد بود. اگر در آزمون قبول نشدید، امکان شرکت دوباره در آزمون را دارید یا میتونید درخواست ارزیابی مجدد دهید.

شیوه برگزاری آزمون ناتی
این آزمون بصورت آنلاین  در روزهای دوشنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه از راه  سیستم  ProctorExam برگزار می‌شود. شرکت‌کنندگان در تا چندروزمانده آزمون، شیوه استفاده از این پلتفرم از طریق ایمیل دریافت می‌کنند. در عین حال، متقاضی می‌تواند .داوطلب باید ۴۸ ساعت پیش از شروع آزمون سیستم خود را چک کند. با چک کردن داوطلب، سیستم امتحانی او توسط پلتفرم تأیید شده و لینک آزمون برای متقاضی ایمیل می‌شود. متقاضی در ساعت آزمون خود باید وارد این لینک شود و در آزمون شرکت کند.زمان آزمون ۲۰ دقیقه است. نحوه برگزاری آزمون آنلاین با استفاده ازMicrosoft Teams است. پس از ورود شما و مراقب، پاسپورت شما و مکانی که در آن قرار دارید توسط مراقب بررسی می شود و آزمونب رگزارمی شود.

نتیجه‌ٔ آزمون بین ۴ تا ۶ هفته بعد از آزمون برای متقاضی ایمیل می‌شود. تا ۳۶ ماه پس از قبولی در این آزمون، می‌توانید از نتیجهٔ آن در پروندهٔ مهاجرتی خود استفاده کنید.
این آزمون شامل  2 مکالمه کوتاه و هر مکالمه حدود 300 کلمه تشکیل شده است. هر مکالمه ناتی 45 نمره و مجموعا 90 نمره دارد. 6-برای پاس کردن امتحان حداقل نمره کل قابل قبول 63 و نمره حداقل 29 برای هر دیالوگ هست.

هزینه شرکت در آزمون NAATI و قوانین کنسلی
پس از گذراندن مراحل ثبت نام، هزینه آزمون را می‌توانید پرداخت کنید. این مبلغ  ۸۰۰ دلار استرالیا است که به صورت آنلاین دریافت می‌شود.برای پرداخت آزمون می‌توانید از خدمات کیاسان‌کارت استفاده کنید
تا یک هفته قبل از آزمون تغییر تاریخ آن تا چند بار بدون هزینه انجام می‌گیرد. همچنین تا یک هفته قبل از آزمون نیز امکان کنسلی امتحان با بازگشت 75 درصد هزینه آزمون انجام می‌شود.

برای پرداخت هزینه‌های آنلاین در سایت‌های خارجی با ما در تماس باشید:

☎️88202654-9
☎️9376713130

 


 

 ثبت توسط : کیاسان کارت
1402/06/08

گواهی دیجیتال

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.