آزمون دولینگو و امتیازان آن


 

enlightened
آزمون دولینگو چیست؟
آزمون زبان Duolingo یک آزمون آنلاین زبان انگلیسی می باشد که همانند آزمون تاقل و آیلتس کامپیوتری چهار مهارت Reading, Listening, Speaking, Writing را مورد سنجش قرار میدهد. نکته جالب در مورد این آزمون این است که اگر پاسخ یک سوال را به درستی بدهید سوال بعدی سخت تر و اگر اشتباه پاسخ دهید سوال بعدی آسان تر خواهد بود. هزینه شرکت در این آزمون 49 دلار است.
 
 
تفاوت آزمون دولینگو با آیلتس
·      چینش سوالهای آزمون آیلتس مانند دیگر آزمونهای استاندارد است. در حالی که آزمون دولینگو تطابقی میباشد و سطح سختی سوال بعد بر اساس درستی یا نادرستی پاسخ سوال پیشین است.
 
·      برخلاف آزمون آیلتس، نتایج آزمون دولینگو توسط تعداد بسیاری از مراکز آموزشی قابل قبول نیست. برای همین قبل از آزمون از اینکه نتایج دولینگو توسط مرکز آموزشی مورد نظر شما قابل قبول است مطمئن شوید.
 
·      آزمون آیلتس متون طولانی داشته و در بخش های مجزا انجام می شود.
 
·      آزمون آیلتس 2 فرمت آکادمیک و جنرال داشته در حالی که دولینگو در قالب یک فرمت برگزار می شود.
 
دلایل شرکت در آزمون زبان دولینگو چیست؟
·      بر خلاف سایر آزمون های دیگر میتوانید با استفاده از کامپیوتر شخصی خود این آزمون را انجام دهید و البته هیچ کسی نباید در اتاق شما باشد در ضمن شما مجاز به یادداشت برداری نیستید.
 
·      قیمت ارزان شرکت در آزمون به نسب سایر آزمون ها یکی از انگیزه های اصلی برای شرکت بوده که البته با در نظر گرفتن اینکه می توان در محیط منزل در این آزمون شرکت کرد باعث جذب داوطلبان شده است
 
·      گزارش و کارنامه که وضعیت دقیق داوطلب را در هر یک از سطح ها مشخص خواهد کرد
 
·      همانطور که میدانید تافل امکان ارسال رایگان کارنامه را به 4 مرکز آموزشی به طور رایگان می دهد این عدد برای آیلتس 5 کارنامه بوده و سپس به ازای هر کارنامه اضافی مبلغ 20 دلار باید پرداخت شود. این در حالی است که آزمون دولینگو برای ارسال کارنامه به مراکز آموزشی بدون محدودیت بوده و هیچ مبلغ اضافه ای را دریافت نمی کند.
 
·      در حال حاضر برخی از شرکت ها جهت سنجش مهارت کارجویان از کارنامه دولینگو استفاده می کنند تا از سطح زبان متقاضیان کار مطلع شوند.
 
·      مدت زمان آزمون دولینگو حدود 1 ساعت است که باعث می شوند زمان کمتری را صرف نمایید.
 
 
سوالات آزمون دولینگو شامل چه مواردی است؟
·      گوش دادن به گفتگو و انتخاب کلمه صحیح
·      کامل کردن متن جای خالی در متن
·      توضیح نوشتن برای یک تصویر
·      ضبط کردن متن نوشته شده
·      تایپ کردن جملاتی که می شنوید
·      پاسخ به سوالات رایتینگ
·      و…
 
پیش از انتخاب دولینگو باید بسنجید که آیا این آزمون برای شما کاربردی دارد یا خیر. اگر برای موسسات آموزشی تقاضا میکنید که دولینگو را قبول دارند عالیست. 

برای پرداخت هزینه آزمون می توانید از خدمات پرداخت آنلاین ما بهره ببرید.


ثبت توسط : کیاسان کارت
1400/01/25

گواهی دیجیتال

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.