آزمون تافل وثبت نام در آن


ثبت نام تافل
ثبت نام تافل را می توان با چند مرحله ساده انجام داد. مدت زمان تافل حدود 3 ساعت 30 دقیقه و محدوده نمره تافل 0-120 است که در هر بخش دارای محدوده نمره 0-30 می باشد. سه نسخه از تافل وجود دارد که  مبتنی بر رایانه،iBT وPBT را شامل می شود.هنگام ثبت نام به افزایش قیمت آزمون تافل توجه داشته باشید. آزمون تافل شامل چهار بخش است: خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن. داوطلبان هیچ نسخه چاپی کارت نمره تافل را دریافت نمی کنند، اما در مدت 6 تا 10 روز پس از آزمون، گزارش آنلاین در وب سایت رسمی در دسترس خواهد بود.

انتخاب تافل
بسیاری از دانشگاه برتر دنیا نمرات تافل را به عنوان پیش نیاز مهارت زبان انگلیسی می پذیرند. دانشجویان  در این آزمون زبان شرکت می‌کنند تا مهارت‌های خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن خود را بسنجند.

داوطلبان به دلایل زیادی تافل را دنبال می کنند. دانشجویان به دلیل نمرات خوبشان در این آزمون زبان، تافل را به آیلتس ترجیح می دهند. بهترین بخش این است که هیچ مصاحبه ای وجود ندارد و آزمون ها به صورت ناشناس نمره گذاری میشوند.

ETS نشان داده که داوطلبان به ‌طور میانگین نمره ۲۴ از ۳۰ را درSpeaking، Writing  وListening گرفتند. با میانگین کلی نمره 95، داوطلبان می توانند به کالج هایTIER 2 در ایالات متحده و کانادا وارد شوند.

نکات مهم تافل
چند نکته وجود دارد که داوطلبان آزمون قبل از شرکت در تافل باید بدانند:

واجد شرایط بودن تافل

همچنینETS هیچ محدودیت سنی برای متقاضی ذکر نکرده است.  ETS هیچ معیار واجد شرایط بودن برای شرکت در تافل ذکر نکرده قبل از ثبت نام، داوطلبان باید دستورالعمل‌های خاصی را که در وب سایت رسمی ذکر شده است، طی کنند.

ثبت نام تافل
شرکت کنندگان در آزمون می توانند ثبت نام تافل را به صورت آنلاین یا آفلاین یا از طریق برنامه رسمی تافل موجود در فروشگاه پلی استور انجام دهند. روند درخواست برای آزمون در طول سال باز است. ساده ترین راه برای ثبت نام در آزمون تافل با حسابETS ، چه به صورت آنلاین یا از طریق اپلیکیشن رسمی است.

برنامه آنلاین تافل
داوطلبان برای ایجاد یک پروفایل وارد وب سایت رسمی تافل می شوند. نام شما باید درستی نوشته شود و بایذ پاسپورت را همراه داشته باشید. برای تکمیل ثبت نام باید چند مرحله ساده را دنبال کنید.پس از نوشتن ازلاعات لازم، آنها را بررسی کرده و برای تکمیل ثبت نام، هزینه های دتافل را پرداخت کنید. ثبت نام در آزمون تافل با استفاده از حسابETS سریع ترین و ساده ترین راه  است. پس از اتمام ثبت نام، یک ایمیل تایید ازETS دریافت خواهید کرد. این ایمیل را تا روز آزمون ایمن نگه دارید.

ثبت نام در سال 2023
برای ورود به آزمون 2023 باید به نکاتی توجه داشته باشین.

•    ثبت نام آنلاین آزمون تافل 2023 را می توان در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته انجام داد.

•    ثبت نام تافل 2023 سه روز پیش از تاریخ مشخص شده آزمون با مبلغ تأخیر 40 دلار بسته می شود.

داوطلبان می توانند فرآیند پرداخت را با پرداخت هزینه درخواست تافل 2023 با استفاده از کارت اعتباریMasterCard یاVISA تکمیل کنند. همچنین پرداخت هزینه ثبت نام از طریق پی پال نیز ممکن است. برای پرداخت های آزمون میتونانید از خدمات کیاسان کارت استفاده کنید.

برای پیدا کردن  مرکز و تاریخ آزمون تافل

داوطلبان می توانند با دنبال کردن مراحل داده شده، مراکز آزمون موجود برای آزمون تافلiBT را در مکان ها و تاریخ های مورد نظر خود بررسی کنند.

مرحله 1: اوارد  وب سایت رسمیwww.ets.org/toefl شوید

مرحله 2: یک مرکز آزمون در مکانمورد نظر خود بیابید.

مرحله 3: دوره 2 ماهه دلخواه خود را انتخاب کنید.

مرحله 4: رویFind Test Centers and Dates کلیک کنید.

مرحله 5: بنا به راحتی مرکز آزمون را بر اساس تاریخ یا مسافت برگزینید.

مرحله 6: کلیک رویShow Test Times وRegister

مرحله 7: روی دکمه ثبت کلیک کنید

ثبت نام آنلاین تافل 2023

مرحله 1. ثبت نام کنید

داوطلبان در ابتدای ثبت نام باید درets.org/toefl ثبت نام کنند. از تطابقات نام استفاده شده با پاسپورت اطمینان حاصل فرمائید. داوطلبان بعد از نوستن مشخصات  نام کاربری و رمز عبور ایجاد کنند.

مرحله 2. زمانبندی آزمون

پس از تکمیل اطلاعات، داوطلبان تأییدیه ای را دریافت میکنند که همان اطلاعاتی است که فرستادند. پس از این، دانش آموزان می توانند با نام کاربری و رمز عبور خود وارد شوند. صفحه اصلی نمایش داده می شود.

My Tests، روی "ثبت نام برای آزمون" کلیک کنید. روی «تست تافل» کلیک کرده و ادامه دهید، پیش از کلیک کردن روی «موافقم»، اطلاعات نوشته شده روی صفحه را مرور کنید.

مرحله 3. تایید کنید

صفحه بعدی از شرکت کنندگان می خواهد که تاریخ آزمون را انتخاب کنند. داوطلبان می توانند پس از دریافت تاریخ آزمون و مرکز مورد نظر ثبت نام خود را تایید کنند. م می توانند حداکثر چهار دانشگاه را برای ارسال نمرات تافل خود انتخاب کنند و افزایش قیمت آزمون تافل را هنگام پرداخت در نظر بگیرند.می توانید با پرداخت هزینه اضافی هر کدام 20 دلار مؤسسه های بیشتری را انتخاب کنید.

مرورگر
برای کاربرانMac سیستم ثبت نامTOEFL باSafari سازگار نیست.شما باید ازGoogle Chrome یاMozilla Firefox استفاده کنید. اما برای کاربرانWindows داوطلبان باید ازInternet Explorer، Google Chrome یاMozilla Firefox با سیستم عاملWindows 7 یا بالاتر استفاده کنند.

برای بهترین نتایج، داوطلبان باید قبل از ثبت نام در آزمون اطمینان حاصل کنند که مرورگر به جدیدترین نسخه به روز شده است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام تافل 2023

هنگام درخواست برای آزمون تافل 2023، فرد باید ضمن در نظر گرفتن افزایش قیمت آزمون تافل، یک شناسه معتبر ارائه دهد که باید شرایط زیر را داشته باشد:

باید اصل مدارک شناسایی را همراه داشته باشید؛ مدارک فتوکپی پذیرفته نخواهند شد و مدارک روی تلفن همراه یا هر وسیله الکترونیکی دیگری پذیرفته نخواهد شد. کارت شناسایی ملی صادر شده توسط دولت باشد که توسط کشوری که نامزد متعلق به آن است صادر و به رسمیت شناخته شود.

مدارک منقضی شده (دارای تاریخ انقضا گذشته) پذیرفته نمی شوند. نام کامل متقاضی باشد که باید دقیقاً با مدرک شناسایی مورد استفاده برای ثبت نام مطابقت داشته باشدهمراه با  یک عکس جدید. شما بایستی امضای خود را درج کنید (نام روی شناسه و نام امضا باید مطابقت داشته باشد).

اگر قصد شرکت در آزمون را دارید  ابتدا با در نظر گرفتن افزایش قیمت آزمون تافل، هزینه آن را بپردازید. برای ثبت نام تافل 2023 از طریق پست، داوطلبان باید نکات زیر را رعایت کنند:

•    فرم ثبت نامTOEFL 2023 به صورتPDF را دانلود و تکمیل کنید.

•    برای تکمیل  فرم ثبت نام یا درخواست تافل 2023 باید از جوهر خودکار سیاه/آبی استفاده شود.

•    یکی از روش های پرداخت ذکر شده در فرم را انتخاب کنید.

•    فرم را همراه با پرداخت خود به آدرس ذکر شده در فرم یا مرکز ثبت منطقه ای خود ارسال کنید.

•    فرم ها باید حداقل چهار هفته قبل از تاریخ آزمون شما دریافت شوند.

•    اگر تأییدیه نگرفتید، حداقل سه روز کاریپیش از مهلت ثبت نام با مکانی که مدارک خود را پست کرده اید تماس بگیرید.

•    اگر از طریق پست ثبت نام می کنید، باید کدهای خاصی را به صورت دستی وارد کنید که به صورت خودکار به صورت آنلاین وارد می شوند.

ثبت نام تافل 2023 از طریق تلفن

متقاضیانی ی که ثبت نام تلفنی در تافل را انتخاب می کنند، با در نظرگرفتن افزایش قیمت آزمون تافل، باید با مرکز ثبت نام منطقه ای تافل تماس بگیرند. نحوه پرداخت مانند ثبت نام آنلاین میباشد. با این حال، برای ثبت نام دیرهنگام، خطوط تلفن در ساعت 5 بعدازظهر به وقت محلی در یک روز کاری پیش  از آزمون بسته می شود و 4 دلار آمریکا هزینه تأخیر دارد.

دریافت نتیجه
نتایج تافل پس از 10 روز از تاریخ آزمون به صورت آنلاین بررسی می شود و پس از 13 روز می توانید آن را دانلود کنید. هنگام بررسی نمرات تافل 2023 باید جزئیات شناسایی را بهمراه داشته باشید. شرکت کنندگان می توانند در صورت عدم رضایت از نمره دریافتی با ثبت نام مجدد تافل 2023 در آزمون مجدد شرکت کنند.

 

☘️برای پرداخت آزمون تیمز با ما در تماس باشید:
 
☎️88202654-9
☎️9376713130
 

گردآوری : آتوسا شیخاوندی


 

 ثبت توسط : کیاسان کارت
1401/11/23

گواهی دیجیتال

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.