تداوم افزایش میزان صادرات ترکیه به قطر/ ایران جا ماند

مجمع صادرکنندگان ترکیه اعلام کرد:میزان صادرات ترکیه به قطر طی 3 ماه گذشته نسبت به مدت مشابه آن در سال قبل با افزایش 84 درصدی به 165 میلیون دلار است.

 

به گزارش فارس،به نقل از ترکیه،براساس اعلام مجمع صادرکنندگان ترکیه٬ میزان صادرات ترکیه به قطر طی 3 ماه گذشته و پس از تحریم برخی از کشورهای حوزه خلیج، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 84 درصد افزایش یافت و به 165 میلیون دلار رسید.

 

میزان صادرات ترکیه در ماه اوت به قطر 65 میلیون دلار بوده است که نسبت به ماه مشابه آن در سال گذشته 75 درصد افزایش داشته است.

 

حجم صادرات در دوره سه ماهه گذشته یعنی از ماه ژوئن تا اوت 2017 و از زمان آغاز تحریمها، به 165 میلیون دلار رسیده است که 84 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می دهد.

 

محصولات شیلات و دام، بزرگترین سهم صادرات ماه اوت را با 8.6 میلیون دلار به خود اختصاص دادند. در این بخش نیز تخم مرغ با صادرات 7 میلیون دلاری جایگاه نخست را به دست آورد.

 

افزایش صادرات ترکیه به قطر بر تعداد سفرهای مستقیم با کشتی به این کشور نیز تاثیر گذاشته است.

 

از سوی دیگر، ترکیه در نمایشگاه مواد غذایی و مصرف کننده دوحه طی 26 تا 29 ماه اکتبر شرکت خواهد کرد. مشارکت ترکیه در این نمایشگاه از سوی اتحادیه صادرکنندگان منطقه اژه برنامه ریزی شده است.

 

ایران و ترکیه از کشورهایی بودند که پی از تحریم‌ قطر برای تامین غذا و مایحتاج این کشور آمادگی خودشان را اعلام کردند. در این بین ترک‌ها گوی سبقت را از ایرانی‌ها ربوده و بازار این کشور را قبضه‌کرده‌اند.

 

ایران پس از تحریم‌های روسیه هم که بازار مناسبی در این کشور برای کالاهای وارداتی باز شد،‌نتوانست کاری از پیش ببرد. دلایل زیادی از سوی کارشناسان درباره این ناکامی مطرح شد که از جمله آنها قیمت تمام شده بالا، نبودن بسته‌بندی مناسب و در برخی موارد وجودباقیمانده سموم بیش از حد مجاز، نبود پروتکل‌های مورد نیاز بین دو کشور بود.

 


ثبت توسط : کیاسان کارت
1396/06/15

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.