امضای سند تجارت الکترونیک ایران با ارمنستان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر حمل‌و‌نقل و ارتباطات جمهوری ارمنستان دو سند همکاری در زمینه پست، تجارت الکترونیک و چاپ تمبر مشترک امضا کردند.

 امضای سند تجارت الکترونیک ایران با ارمنستان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر حمل‌و‌نقل و ارتباطات جمهوری ارمنستان دو سند همکاری در زمینه پست، تجارت الکترونیک و چاپ تمبر مشترک امضا کردند.
 تسنیم: محمود واعظی پس از دیدار با وزیر حمل‌و‌نقل و ارتباطات جمهوری ارمنستان، با تاکید بر روابط رو به گسترش دو کشور در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی گفت: اخیرا سیزدهمین کمیسیون مشترک دو کشور در ایروان برگزار شد و در آن چهار سند همکاری به امضا رسید که زمینه گسترش روابط را فراهم نمود.
وی با اشاره به بررسی زمینه‌های همکاری درباره مخابرات، پست، اینترنت و دیتا در سطح گروه‌های کارشناسی دو کشور در چند هفته اخیر، افزود: در زمینه انتقال دیتا و اینترنت به توافقات خوبی دست یافتیم به طوریکه حجم تبادل دیتای بین دو کشور به چهار برابر ارتقا یافته است.
 
او همچنین از تشکیل کمیسیون مشترک بین دو کشور خبر داد و گفت: در این کمیسیون همکاری درباره اینترنت، پست، مخابرات و تجارت الکترونیک پیگیری و اجرایی خواهد شد.
 
وزیر ارتباطات با اشاره به توافق در زمینه ارتباط مستقیم وزاری دو کشور افزود: قرار شد سالی یک بار وزرای دو کشور در تهران و ایروان به تناوب همدیگر را ملاقات و پیشرفت برنامه‌ها را بررسی کنند.
 
وی با اشاره به برقراری ماهانه 300 هزار دقیقه مکالمه بین دو کشور گفت: در این نشست علاوه بر گسترش روابط پستی دو کشور بر افزایش روابط پست بین‌الملل نیز تاکید شد.
 
واعظی با اشاره به زمینه‌های متعدد همکاری پستی و تجارت الکترونیک بین دو کشور گفت: امیداوریم زمینه خرید کالا از طریق اینترنت برای مردم دو طرف فراهم و توسط پست توزیع شود.
 
او دستیابی به این مهم را لازمه توافق پست و پست بانک ایران با طرف مقابل و فراهم شدن مکانیزم تجارت الکترونیک بین دو کشور دانست.
 
دکتر واعظی با ابراز امیداوری نسبت به فراهم شدن زمینه ارتباط مخابراتی مستقیم دو کشور، در ادامه از توافق در زمینه برگزاری اجلاس سه جانبه در سطح وزرای ایران عراق و ارمنستان خبر داد و گفت: امکاناتی ایجاد کرده‌ایم تا سه کشور بتوانند در زمینه صوت، دیتا و مخابرات از آن بهره ببرند.


ثبت توسط : کیاسان کارت
1394/10/29

گواهی دیجیتال

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.