کارت توریستی پیشنهادی مستر و ویزا برای اروپا


ویزا و مستر کارت هزینه کارت توریستی در اتحادیه اروپا برای غیر انحصاری کردن را پیشنهاد میدهند
 
enlightenedکمیته اتحادیه اروپا تصمیم گرفت تا از بازاریاب ها و مصرف کنندگان بازخوردهایی که دریافت کرده است را ارائه کنند. بعد از مدتی طولانی تحقیق و بررسی های انجام شده در رابطه با غیر انحصاری کردن و تلاش برای جلوگیری از خسارات احتمالی ، جهت پرداختن هزینه های تجار ، پرداخت توسط توریست ها با کارت اعتباری در اتحادیه اروپا به وسیله ویزا و مستر پیشنهاد داده شد.
 
حتی بعد از این مقطع ، منبع درآمدی برای بانک ها شد،این نکته هم یادآور میشود که  ویزا و مستر به لحاظ کارایی از کارت های اتحادیه اروپا بالاتر خواهند بود. با توجه به منابعی که به موضوع مربوط هستند.
کمیته اتحادیه اروپا ، مدتی بیشتر از یک دهه هست که جهت کاهش هزینه های به اصطلاح تبدیل ارز در مبارزه است. که در این راستا تجارت آنلاین و بین المللی را تشویق می کند. تعدیل کنندگان ایالات متحده از چنین اقداماتی استفاده کردند. خرده فروشان اظهار داشتند که هزینه تبدیل ارزها در شرکت های پرداخت کارت ها میلیاردی و پنهان هست که برای حل و فصل این موضوع در دادگاه طرح دعوی شد. 
 
شرکت ویزا بزرگترین شبکه اپراتور پرداخت در جهان هست. که در ماه اوت سال 2017 در کمیسیون شرکت کرد. این شرکت موظف به پرداخت برای کارت های گردشگران خارجی ست در مواقعی که بیش از حد مجاز استفاده میشود. اصلی ترین مورد و کیس در رابطه با ویزا در اروپا بود که در ماه ژوئن 2016 یافت شد.در مواقعی که پذیرش کارت های ویزا صادر شده در خارج از اتحادیه اروپا پذیرفته شد و هزینه هایی که به خرده فروشان پرداخت شد ، باعث افزایش قیمت کالا و خدمات برای تمامی مصرف کنندگان شد.
 
اتهامات مسئولین اتحادیه اروپا بر علیه مستر کارت در ماه ژوئیه 2015 پایان یافت. این شرکت نیز متهم به داشتن مقرراتی است که از طریق خرده فروشان برخی بانک های جز اتحادیه اروپا را مسدود کردند. 
کمیسونی هم در رابطه با ویزا برگزار شد که از نظر سنجی ها ی بسیاری رد شد. مستر کارت در این رابطه گفت : در این مدت ، هیچگونه اطلاعاتی در دست نداریم تا در رابطه با مشارکت مداوم خودمان با کمیته اتحادیه اروپا را به اشتراک بگذاریم.
 
مستر کارت در این رابطه هشدار داده که ممکن هست بیش از یک میلیارد دلار جریمه شود.
و اگر مجرم شناخته بشود جز یکی از موراد نقض قوانین اتحادیه اروپا هست ، استثنایی هست که اگر مذاکره ای به صورت قطعنامه باشد امکان کمتر شدن هم هست. این کمیسیون میتواند تا 10درصد از گردش مالی بین المللی شرکت را برای نقض قوانین متحمل شود.
اما تحت قوانین اتحادیه اروپا برای موارد ضد تری هست ، بر همین اساس شرکت ها مجبور به ارتکاب اشتباه نیستند تا جریمه بشوند. 
انتظار میرود که این کمیسیون قبل از تصمیم گیری به دنبال دریافت بازخورد از خرده فروشان و مصرف کنندگان باشد و اینکه آیا این پیشنهاد از مستر و ویزا کارت را پذیرفته یا خیر ؟ نظرات منفی میتواند کاهش هزینه های بیشتری را در بر بگیرد.
 
گروه تجاری یورو کامرس گفت شکایتی در سال 1997 بر طبق تحقیقات اتحادیه اروپا صورت گرفت و شرکت ویزا برای نظر دهی در این مقطع کنار رفت. 
ویزا و مستر هزینه های بین مرزی اروپا را کاهش دادند. به این معنا که هزینه های مربوط به انجام تراکنش در یک کشور اروپایی با دیگر کشورهای اروپایی را یکسان کردند. که به ترتیب در سال های 2009 و 2014 برای پایان دادن به دیگر تحقیقات اتحادیه اروپا صورت گرفت.

منبع: irishtimes
مترجم: پریسا ربیعی
 


ثبت توسط : کیاسان کارت
1398/10/19

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.