نه باور در رابطه با حقیقت کارت های اعتباری


نه باور در رابطه با حقیقت کارت های اعتباری
 
enlightenedتعداد کارت های اعتباری تا به امروزه به بیشترین میزان خود رسیده اند ، که این خود تعهدی ست بر خدمات و پیشنهادات ویژه ای که از سمت آنها ارائه میشود. اما به عنوان موردی که کمتر از آن صحبت شده ، کارت های اعتباری مدتی مجبور به مبارزه طولانی و دشوار بودند تا بتوانند قهرمانانی در عرصه پرداخت و خرج کردن باشند. 
در اینجا حقایق جالبی در رابطه با کارت های اعتباری وجود دارد که متقاضیان میتوانند برای درخواست های بعدی شان از این موارد کمک بگیرند. 
 
حقیقت شماره 1: از کاغذ به ( کارت ) پلاستیک
در حالی که تصور کردن پرداخت توسط کارت های اعتباری – که یکی از امن ترین راه ها میباشد – غیر ممکن به نظر میرسد و پرداخت هایی که سابقا با کاغذ انجام میشد، حال دقیقا چگونه اولین کارت های اعتباری صادر شدند. خیلی قبل تر از کارت های اعتباری آنلاین که با سیستم تراشه و چیپ ست هستند ، کارت های اعتباری در یک فرمت کاغذی ارائه میشد که محدودیت ( سقف ) آن 300 دلار بود. 
 
حقیقت شماره2: وعده های غذایی و حواشی آن
اولین کارت اعتباری که اجازه پرداخت در مکان های مختلف را به مصرف کنندگان داد در یک رویداد شانسی و غیر منتظره رخ داد زمانی که فرانک مک نامارا نتوانست صورت حساب غذایش در رستوران را پرداخت کند. این داستان در سال 1950 بود. هنگامی که رییس شرکت اعتباری همیلتون ، فرانک مک نامارا کیف پول خود را فراموش کرده بود همراه داشته باشد و به نظرش بهترین راه برای پرداخت وعده غذاییش از طریق کارت اعتباری بود. به زودی و بعد از این ماجرا ، فرانک اقدام به ارائه کارت های مخصوص کلاب و رستوران ها در نیویورک آمریکا کرد که قابل استفاده در رستوران ها و هتل ها بود. در سال اول هم هزاران نفر برای درخواست این کارت هجوم بردند.
 
حقیقت شماره3: مستر کارت ، کارت اعتباری صادر نمیکرد.....
ویزا هم همینطور ، در حالیکه اکثرا همه جا کارت های اعتباری ویزا و مستر را با لوگویشان بدون هیچ ایرادی نشان میدادند ، مشتریان از این بابت دچار سردرگمی نمیشوند که غول های کارت اعتباری را با صادر کنندگان کارت اعتباری اشتباه بگیرند. مستر و ویزا هر دو نوعی از شبکه های پرداختی هستند و کارت اعتباری صادر نمیکنند ، بلکه آنها را مدیریت میکنند. بانک ها و موسسات اعتباری در تلاشند تا کارت هایی خوب و ایمن با خدمناتی جذاب ارائه کنند. ویزا  و مستر کارت تقریبا سطح یکسانی را در جهان ارائه میدهند وبرای تصمیم گیری در انتخابشان نباید بیش از حد به هر کدامشان متکی شد. 
 
حقیقت شماره4: گرام معتبر و اصلی هولوگرام هست
بیش از 35 سال پیش مستر کارت اقدام به عرضه کارتی ایمن کرد که دارای هولوگرام امنیتی بود. ترکیبی از تراکنش ها را انجام میداد و محاسبه میکرد. این هولوگرام طرحی داشت که در سال 1990 اجرا شد . به هر روی بعد از آن کارتی نبود که به این شکل صادر نشود. کارت های اعتباری مدرن هم دارای تراشه یا چیپ ست بودند و پروتکل های امنیتی مانند رمز را دارا بودند. چیپ و رمز قابلیت نو و بدیع بودن را داشتند و نیز کپی برداری از آن هم بسیار دشوار هست. 
 
حقیقت شماره5: موضوع اندازه کارت ها
این اتفاقی نیست که کارت های اعتباری در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار گرفته اند ، زیرا آنها با سیستم کارت شناسایی ، گواهینامه و.. افراد هماهنگ هستند و هم اندازه همان هم میباشند. ابعادش بین 53.98 میلی متر تا 85.60 هست و امروزه تمامی صادر کنندگان کارت های اصلی یک کارت اعتباری با این ابعاد و مشخصات را هدیه میدهند. 
 
حقیقت شماره 6: سنگین ترین کارت
بعد از فریب دادن مصرف کنندگان با کارت های اعتباری کاغذی پرشی به سمت کارت های پلاستیکی صورت گرفت ، شرکت آمریکن اکسپرس اولین شرکتی بود که این کارت ها را صادر کرد و بعد هم شرکت امکس ، که اولین کارت هایش فلزی و از جنس تیتانیوم بود و دارای تاریخ اعتباری مشخص.  جذابیت این کارت این بود که بدون دعوتنامه نمیتوانستند مصرف کنندگان آن را درخواست بدهند و داشته باشند. 
 
حقیقت شماره7: اولین ها
یکی از حقایق بی نظیر در مورد کارت های مدرن ، معنای واقعی اعداد تصادفی ست که روی کارت چاپ شده است. در واقع بیشتر اینها جزییات خاصی از کارت را نشان نمیدهند به عنوان مثال اولین رقم از کارت اعتباری نوع صنعتی را نشان میدهد که کارت را درخواست داده است. 
.کارت هایی که با عدد یک یا دو شروع میشوند برای ایرلاین ها هستند
yesکارت هایی که با عدد 3شروع میشوند برای صنعت سفر و سرگرمی هست
yesاعداد 4 و 5 برای سازمان های مالی هستند
yesعدد 6 برای صنعت بانکداری و تجار هست
yesعدد 7 برای صنعت سوخت میباشد
yesعدد 8 برای صنعت تله کام هست
yesعدد 9 هم برای ملیت ها شناخته شده است
 
حقیقت شماره8: کارت های اعتباری برای همیشه زنده هستند....
و اما نوار مغناطیسی که در پشت کارت وجود دارد نمیتواند برای همیشه اعتبار داشته باشدو عموما 3سال میباشد. در حقیقت نوار مغناطیسی در حافظه سیستم ها ذخیره میشود و بعد از پایان تاریخ اعتبارش تمام میشود تا کارت دیگری صادر بشود. اما برای کارت های اعتباری تاریخی که برای مثال 3 یا 4 سال تعیین شده باشد کاربران میتوانند بعد از آن هم استفاده کنند زیرا تاریخ ذکر شده فقط برای استفاده بیش از حد میباشد.
 
حقیقت شماره9: شرایط و قوانین دریافت
مهم نیست که کدامیک کارت اعتباری را انتخاب میکنید ، همیشه یک سلب مسئولیت در قالب شرایط و قوانین وجود دارد. در سال 2008 دیمیتری آرگاکو در روسیه که یک شهروند بود با تغییر دادن شرایط و قوانین در سند بانک امضا کرد که بدون پرداخت هیچ هزینه ای و یا تعلق گرفتن سودی از کارت استفاده کند که بعد ها در سال 2013 طی شکایتی از دادگاه اخراج شدند. 
در نهایت ، برای انتخاب  و خرید هر نوع کارتی حتما از قبل شرایط و قوانین آن را به خوبی بررسی و مطالعه نمایید. 

منبع: explosion
مترجم: پریسا ربیعی
 

 ثبت توسط : کیاسان کارت
1398/10/22

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.