درباره GRE


 

 

آزمون GRE چیست و چه اهمیتی دارد؟
آزمون GRE مخفف Graduate Record Examinations یکی آزمون‌ معتبر بین‌المللی است و اغلب در دانشگاه‌های کانادا و آمریکا و اروپا رواج دارد . دانشجویان مقطع دکتری و یا ارشد ملزم به شرکت در این آزمون هستند. در واقع شما با شرکت در این آزمون مهارت‌های تحلیل خود را سنجیده و به کمیته پذیرش اثبات می‌کنید. شرکت در آزمون GRE برای پذیرش در برخی دانشگاه‌ها اجباری و در برخی اختیاری است. توجه داشته باشید که وقتی در دانشگاهی با گزینه Optional بودن رو به رو می‌شوید، به معنی این است که ارائه این مدرک یک امتیاز مثبت برای شما خواهد بود. ما به دانشجویانی که به دنبال گرفتن بورس و فاند تحصیلی هستند، پیشنهاد می‌کنیم که در این آزمون شرکت کنند، زیرا امتیاز ویژه‌ای برای پرونده آن‌ها به حساب می‌آید.

ساختار آزمون GRE
آزمون GRE دردو زمینه جنرال (General) و سابجکت (subject) برگزار می‌شود و به دو شکل کاغذی و کامپیوتری برگزار می‌شود. بیشتردانشگاه‌ها از متقاضیان آزمون جنرال رو درخواست کرده و نوع سابجکت تنها در رشته‌های تخصصی مانند زیست، شیمی، ادبیات، ریاضی، فیزیک و روانشناسی کاربرد دارد.
ساختار این آزمون از سه بخش اصلی تشکیل شده است:
Verbal Reasoning (استدلال کلامی یا درک مطلب): درقسمت اول آزمون درک مطلب شما سنجیده می‌شود. در این قسمت شما باید توانایی نتیجه‌گیری از گفتمان‌ها را داشته باشید، داده‌های کامل نشده را تجزیه وتحلیل کنید، سطوح مختلف معنا مانند معنای لفظی، استعاری و نیت نویسنده را درک کنید.
Quantitative Reasoning (استدلال ریاضی): در این قسمت قدرت استدلال ریاضی شما را در درک، تفسیر و تحلیل داده‌های کمی می‌سنجد، شما همچنین باید بتوانید مسئله‌ها را به کمک مدل‌های ریاضی حل کرده و با کاربردهای اولیه جبر، حساب، هندسه و تحلیل داده‌ها آشنا باشید. به طور کلی تاکید اصلی این بخش برتوانایی استدلال کمی و ریاضی است.
Analytical Writing (نگارش تحلیلی): تفکر نقادانه و توانایی نگارش تحلیلی است که در این بخش سنجیده می‌شود. شما باید توانایی مفصل‌بندی ایده‌های سخت و پیچیده را داشته باشید و از طریق دلایل و مثال‌های مرتبط پشتیبانی کنید. ارزیابی ادعاها و شواهد ارائه شده از دیگر مواردی است که توانایی نگارش تحلیلی شما را اثبات می‌کند.


نمونه سوالات بخش استدلال کلامی یا درک مطلب:
در بخش استدلال کلامی با سه نوع سوال مواجه می‌شوید:
•    درک مطلب
•    تکمیل متن
•    معادل‌سازی جملات


اعتبار مدرک آزمون GRE
مدرک GRE تا ۵ سال اعتبار دارد اما برخی دانشگاه‌ها ممکن است زمان کوتاه‌تری را برای اعتبار این آزمون در نظر گرفته باشند، پس حتما از شرایط دانشگاه‌های مورد نظر خود در این زمینه مطلع شوید. وبسایت موسسه ETS لینکی را برای اطلاع از تمامی دانشگاه‌ها و موسساتی که مدرک GRE را می‌پذیرند فراهم کرده است.

منابع آزمون GRE
The Official Guide to the GRE Revised General Tes
Manhattan 5 lb. Book of GRE Practice Problems
PowerPrep and PowerPrep PLUS
Magoosh GRE Book
Barron’s 6 GRE Practice Tests


GREمنابع آنلاین
www.economist.com


www.newyorker.com

www.theatlantic.com

www.nytimes.com

www.scientificamerican.com

www.nationalgeographic.com

www.nature.com

www.newscientist.com

www.sciencedaily.com

 

☘️برای پرداخت آزمونgre با ما در تماس باشید:
 
☎️88202654-9
☎️9376713130
 

گردآوری : آتوسا شیخاوندی


 
 ثبت توسط : کیاسان کارت
1401/12/07

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.