درباره آمازون


درباره آمازون
 
تأسیس آمازون
آمازون یک شرکت فناوری آمریکایی‌ در زمینه تجارت آنلاین، رایانش ابری و هوش مصنوعی است، که توسط جف بیزوس در تاریخ ٥ جولاى ١٩٩٤ میلادى تأسیس شده و بزرگترین فروشگاه آنلاین  در دنیا و بزرگترین کارفرما در آمریکا می‌باشد و در ضمن همراه با گوگل و اپل و فیس‌بوک جزء یکی از چهار شرکت فن آوری بزرگ در جهان مى باشد، که به عنوان چهار ابر قول ها در حوزه فن آوری (چهار سوار) شناخته مى شود.از ١٩٩٥ میلادى، آمازون به عنوان یک فروشگاه آنلاین در زمینه کتاب‌فروشى شروع به کار کرد ولى سپس فروش خود در را در  بخش ویدیو، ام‌پی۳، کتاب های صوتی (دانلود)، نرم افزار، بازی‌های ویدئویی، وسایل برقی، البسه، وسایل خانگی، خوراک، اسباب بازی و جواهرات گسترش داد. 
این شرکت مجوز انتشارات آمازون، استودیوی فیلم و تلویزیون، آمازون استودیو و همچنین خطوط تولید لوازم الکترونیکی از جمله آمازون کتابخوان الکترونیک کیندل، فایر تبلت تلویزیون آمازون فایرو آمازون‌اکو را دارا مى باشد. آمازون دارای وب سایت های جداگانه خرده فروشی برای برخی از کشورها است و همچنین خدمات حمل‌ونقل بین‌المللی برخی از محصولات خود را به برخی از کشورهای دیگر ارائه می دهد. 
سالهای نخست آمازون
حدود یک سال جف بیزوس و کارکنانش که شامل پنج نفر مى شدند، در دفتر که در یک گاراژ بود به یادگیری تهیه کتاب و همچنین راه اندازى یک سیستم کامپیوتری که کار کردن، با این سایت را راحت‌تر کند پرداختند.
اغلب کتاب فروشی ها نیازمند به  بازاریابى در جهت فروش بهتر براى کالای خود هستند. یک بازاریاب واقعی در پى ایجاد یک رابطه ى خوب با کاربران است و این امر سبب مى‌شود، که پروسه خرید آسان‌تر شود. جف بیزوس در ضمن قصد داشت براى بازاریابى بهتر و ارتباط با مشتریان یک اجتماع مجازی (جایى براى ارتباط با کاربران) ایجاد کند.
او و تیمش برنامه هاى جدیدی را ارائه کردند، از جمله امکان جست‌وجوی تخصصی کتاب ها را فراهم مى‌کرد و بخش پیشنهاد مشتریان که کتاب هاى مشابه دیگرى را براى خرید به کاربران پیشنهاد مى‌کنند، که این پیشنهادات بر طبق خرید قبلی مشتری است.
ورژن اولیه سایت آمازون به ٢٠ طبقه تقسیم‌بندی مى‌شد، که بیش از یک میلیون کتاب را برای خرید از آمازون در اختیار کاربران قرار گرفتن بود و خود را به عنوان "بزرگترین فروشگاه کتاب در دنیا " معرفى کرد.
آمازون در مدت زمانی کوتاه تا سپتامبر ١٩٩٦ میلادى به موفقیت بسیار زیادی رسید، که داشتن ١٠٠ کارمند تبدیل شد، به شرکتی تبدیل شدکه بیش از ١٥.٧ میلیون دلار فروش داشت. سه سال بعد، این میزان به بیش از ٣٠٠٠ کارمند (از جمله برخی در بریتانیا و آلمان) و بیش از ٦١٠ میلیون دلار فروش افزایش یافت.
 
 
نماد آمازون 
 
شرکت آمازون در طول فعالیت خود داراى سه نشان تجاری متفاوت بوده است، ولى دو طرح اولیه لگو آمازون زمان زیادى دوام نیاوردند. 
از سال ٢٠٠٠میلادى نشان تجاری شرکت به شکل یک فلش طراحى شد، که این فلش در زیر واژه Amazon قرار گرفته و از A به Z را به هم متصل میکند.
این فلش نارنجى نمادى از رضایت مشتری را نشان می¬دهد، که به عنوان یک لبخند شکل گرفته و همچنین نشانگر این است که آمازون همه کالاها را در "A" تا "Z" میفروشد و سبب رضایت مشتریان خود می‌شود.
 
☘️برای پرداخت هزینه های خرید از آمازون با ما در تماس باشید:
 
☎️88202654-9
☎️9376713130
 
گردآوری : آ. شیخاوندی
 
 ثبت توسط : کیاسان کارت

 ثبت توسط : کیاسان کارت
1401/09/26

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.