اطلاعاتی در باره روند چاپ مقاله ها در مجلات بین المللی


اطلاعات در رابطه با روند چاپ مقاله ها در مجلات بین المللی

 
enlightenedامروزه با توسعه بیش از پیش در علوم مختلف در دنیا باعث شده تا شیوه نشر آن پیشرفت کند و به راحتی در دسترس قرار بگیرد. چاپ مقالات علمی در سایت های مشهور علمی بسیار مطرح هست و امتیاز ویژه برای کسانی ست که به دنبال اخذ پذیرش از برترین دانشگاه های دنیا هستند.
 
در اینجا به نکات لازم جهت پرداخت هزینه و موارد دیگرمربوط به مقاله در سایت mdpi می پردازیم.
این 3مورد ابتدائا برای هر سایتی باید مورد توجه باشد
*اجتناب از پرداخت هزینه ها در ویرایش های گسترده و یا تغییر شکل گسترده مقاله
*ارزهای پذیرفته شده
*روشهای پذیرفته شده پرداخت
 
yesسایت mdpi علاوه بر دادن اعتبار به نویسندگان ، مجلات خود را با دسترسی کاملا آزاد و به معنی استفاده نامحدود و استفاده مجدد از مقالات منتشر می کند.
نویسندگان برای پرداخت هزینه های مدیریت و مدیریت بررسی هم رده ها ، تولید حرفه ای مقالات در قالب PDF و سایر قالب ها و انتشار مقالات منتشر شده در اماکن مختلف ، علاوه بر سایر کارکردهای نشر ، یک بار هزینه پردازش مقاله را پرداخت می کنند. هیچ هزینه ای هم برای مقالات رد شده ، ارسال یا اضافه هزینه بر اساس طول مقاله ، ارقام و داده های تکمیلی وجود ندارد. برخی از موارد مانند سرمقاله ها ، اصلاحات ، ضمائم ، بازپرداخت ها ، نظرات و..... هم بصورت رایگان منتشر می شوند.
در جدول زیر هزینه ها به فرانک سوییس آورده شده

 
 
1- انتشار عملیات و پروژه ها
Mdpi وب سایت ارسالی الکترونیکی و بازبینی هم رده های خود را توسعه و نگهداری می کند. همچنین چندین آیتم را برای ارائه انواع مختلف خدمات برای محققان اجرا می شود.
سایت preprint.org یک مورد با پیش زمینه چند رشته ای که نویسندگان می توانند مقالات خود را به صورت رایگان منتشر کنند.
سایت scilit.net یک بانک اطلاعاتی جامع و رایگان برای دانشمندان با استفاده از روشی جدید برای جمع آوری داده ها و فهرست بندی مطالب علمی.
سایت sciforum.org یک بستر برنامه ریزی رویدادی شکل که با ارائه فرصتی برای میزبانی و شرکت در همایش های دانشگاهی ، از علوم جدید پشتیبانی می کند.
سایت sciprofiles.com یک پلت فرم جستجو گر است.
 
2- چاپ مقاله
Triaging فیلتر کردن مقالات پس از ارسال توسط کارمندان داخلی و اعضای هیئت تحریریه.
بخش بررسی همکار  MDPI کمک بزرگی به سردبیران دانشگاهی می کند تا آنها فقط بتوانند روی تصمیمات تحریریه متمرکز شوند. از سردبیران داخلی برای دعوت از داوران ، جمع آوری گزارش های نقد ، ارتباط با نویسندگان و داوران ، ارتباط با نویسندگان در مورد تجدید نظر و غیره استفاده می شود.
تولید  از جمله ویرایش نمونه ها ، تایپ کردن ، ویرایش نسخه کپی XML و تبدیل PDF و ویرایش زبان. MDPI برای کلیه مقالات پذیرفته شده مندرج در APC ، ویرایش انگلیسی توسط انگلیسی زبانان بومی را هم ارائه می دهد.
Proofreading  مکالمه با نویسندگان برای  تأیید متن نهایی و درخواست اطلاعات مفقود شده.
 
سایر کمکهای ویراستاری: رسیدگی به سؤالها و درخواستهای پشتیبانی قبل از ارسال ، طی مراحل تحریریه و بررسی هم رده ها بعد از انتشار.
مدیریت و توسعه مجله ویراستاران مدیریت داخلی ، شاخص های کلیدی عملکرد هر ژورنال را ردیابی می کنند ، بر ژورنال های رقیب و روندهای موجود در این زمینه نظارت می کنند. آنها همچنین گزارشهایی را ارائه می دهند و با سردبیر و هیئت تحریریه گفتگو می کنند.
فهرست بندی و بایگانی کردن  MDPI تیمی اختصاص داده شده برای فهرست بندی روابط دارد که توصیه می کند صلاحیت ژورنال را برای درخواست در بیش از 80 بانک اطلاعاتی فهرست بندی کند. تیم ام دی پی آی در پایگاه های مختلف با افراد مخاطب ارتباط نزدیکی برقرار می کند و به روزرسانی های منظم را درباره وضعیت برنامه ها دریافت می کند. این سایت وقت خود را اختصاص می دهد تا در مورد هرگونه تغییر در معیارهای ارزیابی یا روش درخواست ، به روز باشد.
 
3- هزینه های ویرایش
MDPI کمک هزینه سفر را به کلیه سردبیران و سهمی از درآمد را به جوامعی که مجلات آنها را منتشر می کند پرداخت می کند. 
 
4- بازاریابی و ارتباط
ام دی پی آی بخشی از درآمد خود را از طریق حمایت از کنفرانسها ، رویدادهای جامعه علمی و سایر فعالیتهای تبلیغاتی و همچنین یکسری جوایز برای حمایت از پژوهشگران ، به تبلیغ مجلات و مقاله ها اختصاص می دهد.
 
5- کلیات
مدیریت شامل هزینه های مربوط به حقوق کارمندان غیر تحریریه و سایر هزینه های تجاری است. این هزینه ها توسط ام دی پی آی برای عضویت در این سازمان های نشر پرداخت می شود:
SSP , OASPA , STM و همچنین خدماتی مانند انتشارات. بیشتر حق عضویت ها براساس میزان درآمد یا اندازه ناشر است.
 
6- تخفیفات
MDPI  بین 25 تا 27 درصد در شرایطی که تعیین و اعلام میکند ، تخفیف در نظر میگیرد.
اعضای انجمن های وابسته به مجله MDPI از تخفیف برخوردارند و همچنین نویسندگان وابسته به موسسات شرکت کننده در برنامه ها و سمینار ها.
 
سایت های متعدد و معتبر دیگری هم وجود دارد که میتوانید با توجه به نوع نیازتان آنها را انتخاب کنید و بخش پرداخت را به کیاسان محول کنید حتی میتوانید با تهیه کارت های بین المللی خودتان پرداخت کنید.

منبع: MDPI
مترجم: پریسا ربیعی
 


ثبت توسط : کیاسان کارت
1398/12/25

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.